Prezes Wizz Air dla Bankier.pl: Polska to nasz największy rynek

- Polska to nasz największy rynek, który w tym roku urósł o 30%. Uważamy, że w 2016 roku znowu odnotujemy dwucyfrowy wzrost - mówi József Váradi, prezes firmy Wizz Air.

Prezes Wizz Air: Polska to nasz największy rynek


W Polsce zaczęliśmy swoją działalność w 2004 roku i od tego czasu cały czas rozwijamy ten biznes. Mamy 6 baz operacyjnych w całym kraju i latamy z siedmiu lotnisk na 240 połączeniach. W tej chwili otwieramy 5 nowych połączeń, 4 z Warszawy i 1 z Poznania.

Jesteśmy zadowoleni z tego, co dzieje się na polskim rynku, bo pozwala nam na rozwijanie naszych zdolności przewozowych. Tylko w roku 2015 przewieziemy ponad 6 mln pasażerów. Nasz biznes jest prosty. Jeżeli dobrze nam idzie na jakiejś trasie, to dodajemy tam zdolności przewozowe.

Fundamentem naszej strategii są korzystne ceny. Widzimy, że latanie staje się tak naprawdę towarem. Klienci chcą sprawnie, jak najszybciej i najlepiej jak najtaniej dostać się z punktu A do punktu B. Jako przewoźnik musimy spełniać potrzeby klienta. Najlepszym sposobem na to, jest oferowanie jak najniższych cen. Wkrótce wprowadzimy na polski rynek samolot Airbus A321, który będzie tańszy w eksploatacji o 10-20%, od pozostałych samolotów i dzięki temu będziemy mogli oferować niższe ceny na polskim rynku.

Rozważamy możliwość lotów krajowych w Polsce. - powiedział w rozmowie z Bankier.tv József Váradi - Prezes firmy Wizz Air.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Dżejms

Tak się czasem zastanawiam czy aby te tanie linie nie są dotowane - że taniej dać im dotacje (pod stołem) niech przywożą dobrych tanich roboli.
Chyba jakiś spec od kosztów musiałby to przeanalizować.

! Odpowiedz
1 0 ~Krystyna

A co z lotami z Wrocławia do Groningen. Zainteresowanie jest duże

! Odpowiedz
1 0 ~PolakPodkarpacie

ja chcę loty bezpośrednie w Polsce bez przesiadki w WWA z Rzeszowa do wszystkich pozostałych lotnisk w Polsce

! Odpowiedz
0 2 ~Pol

Otwórzcie połączenie Wrocław-Bruksela.
Teraz lata samolot do Eindhoven (Holandia) i większość pasażerów jedzie potem autem 140 km do Brukseli.

! Odpowiedz
0 2 ~bec

I radom-warzszawa, to do roboty blizej bedzie.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~Qq

A kiedy wycofają się z durnych dwóch rodzajów bagażu podrecznego i mierzenia na lotnisku? Ryanair już dawno pozwolił drugą sztukę zabrać...

! Odpowiedz
2 0 ~tur

Chcę z Poznania do Splitu.

! Odpowiedz
2 3 ~incitatus

Rozważcie jeszcze wypłatę należnych odszkodowań za gigantyczne opóźnienia. Inaczej grubo popłyniecie jak wzrośnie świadomość pasażerów

! Odpowiedz
1 9 ~Misza

Kto pamieta jak ryanair mowil, ze nie otworzy polaczen do Polski bo im sie nie oplaca. Dopiero po kilku latach sie zorietowali co traca leszcze

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne