REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Prezes BGK: do Funduszu Trójmorza może w ciągu roku dołączyć EBI

2020-02-17 06:51
publikacja
2020-02-17 06:51

Rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) w sprawie jego dołączenia do Funduszu Trójmorza są na końcowym etapie - poinformowała PAP Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca rady nadzorczej funduszu.

fot. Eric Vidal / / Reuters

"Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów o podpisaniu umowy na zaangażowanie się w Fundusz Trójmorza Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Wierzę, że jesteśmy na końcowym etapie dogrywania szczegółów" - powiedziała Daszyńska-Muzyczka.

Dodała, że sprawa powinna się pozytywnie zakończyć w ciągu około 6 do 10 miesięcy.

Fundusz Trójmorza będzie angażował się na zasadach komercyjnych w inwestycje infrastrukturalne w krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Fundusz ma być międzynarodowym instrumentem finansowym uzupełniającym środki unijne, a także środki budżetowe państw Europy Środkowo-Wschodniej. Celem funduszu jest budowa infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej w regionie Trójmorza w osi północ-południe.

Pod koniec maja ubiegłego roku nastąpiło podpisanie aktu założycielskiego Funduszu Trójmorza, a 17 lipca 2019 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu.

Fundusz Trójmorza powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Akt założycielski podpisali przedstawiciele banków rozwoju z Polski (Bank Gospodarstwa Krajowego) i Rumunii (Exim Bank).(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki