Rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) w sprawie jego dołączenia do Funduszu Trójmorza są na końcowym etapie - poinformowała PAP Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca rady nadzorczej funduszu.


"Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów o podpisaniu umowy na zaangażowanie się w Fundusz Trójmorza Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Wierzę, że jesteśmy na końcowym etapie dogrywania szczegółów" - powiedziała Daszyńska-Muzyczka.
Dodała, że sprawa powinna się pozytywnie zakończyć w ciągu około 6 do 10 miesięcy.
Fundusz Trójmorza będzie angażował się na zasadach komercyjnych w inwestycje infrastrukturalne w krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Fundusz ma być międzynarodowym instrumentem finansowym uzupełniającym środki unijne, a także środki budżetowe państw Europy Środkowo-Wschodniej. Celem funduszu jest budowa infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej w regionie Trójmorza w osi północ-południe.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl
Pod koniec maja ubiegłego roku nastąpiło podpisanie aktu założycielskiego Funduszu Trójmorza, a 17 lipca 2019 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu.
Fundusz Trójmorza powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Akt założycielski podpisali przedstawiciele banków rozwoju z Polski (Bank Gospodarstwa Krajowego) i Rumunii (Exim Bank).(PAP)
autor: Łukasz Pawłowski
pif/ amac/