REKLAMA

Press Club Polska: nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wymierzona w jednego nadawcę

2021-07-09 12:44
publikacja
2021-07-09 12:44
Press Club Polska: nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wymierzona w jednego nadawcę
Press Club Polska: nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wymierzona w jednego nadawcę
/ Grupa TVN Discovery Polska

Propozycja nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wymierzona de facto w jednego nadawcę - telewizję TVN - czytamy w przesłanym w piątek PAP stanowisku Rady Press Club Polska w sprawie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

"Propozycja nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, wymierzona de facto w jednego nadawcę - telewizję TVN - jest kolejnym przykładem instrumentalnego traktowania prawa przez polityków w celu realizacji własnych interesów" - napisano w stanowisku Rady Press Club Polska. "Takie postępowanie nie ma nic wspólnego z działaniem dla dobra publicznego" - oceniono.

"+Inicjatywa grupy posłów+ jest niczym innym jak tylko kolejnym atakiem na niezależne media, których rolą jest kontrola poczynań władzy. Każdej władzy" - podkreślono, dodając, że "jednocześnie jest najlepszym dowodem na to, że niezależne media wywiązują się z tej roli należycie".

Zaznaczono, że "każda próba osłabienia lub likwidacji mediów niezależnych od władzy jest działaniem wrogim wobec obywateli". "Narusza bowiem wprost zapisane w Konstytucji RP wolność prasy oraz prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji" - napisano w stanowisku.

W imieniu Rady Press Club Polska oświadczenie podpisał prezes Zarządu Marcin Lewicki.

W środę grupa posłów wniosła do Sejmu projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji, której celem jest doprecyzowanie regulacji umożliwiających przeciwdziałanie przez KRRiT przejęciu kontroli nad nadawcami RTV przez podmioty spoza UE. W projekcie wskazano m.in., że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

autor: Grzegorz Janikowski

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Dziennikarze i media

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ssmentek
A jakie oświadczenie wydała pani Genia z "Modrych Gaci"?! A pan Franek z Chrubiszowa? Bo to co uważa jakiś fotografów z Wyborczej animujący innymi agitatorami politycznymi, dla ściemy, organizację, aby było komu podarować i odebrać nagrody, i obrzucać błotem na zamówienie, to mało ludzi interesuje... Makaronizmy A jakie oświadczenie wydała pani Genia z "Modrych Gaci"?! A pan Franek z Chrubiszowa? Bo to co uważa jakiś fotografów z Wyborczej animujący innymi agitatorami politycznymi, dla ściemy, organizację, aby było komu podarować i odebrać nagrody, i obrzucać błotem na zamówienie, to mało ludzi interesuje... Makaronizmy w nazwie, nie zmieniają klubu sprzedawczyków działającego na korzyść obcych sił w coś co warte było by uwagi.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki