REKLAMA

Prairie Mining ocenia, że przyznanie Bogdance koncesji jest kolejnym dowodem dyskryminacji

2019-12-31 08:08
publikacja
2019-12-31 08:08

Prairie Mining ocenia, że przyznanie Bogdance koncesji wydobywczej na obszar K6-7 na Lubelszczyźnie jest kolejnym dowodem dyskryminowania Prairie jako inwestora zagranicznego. Spółka pracuje z doradcami nad przygotowaniem pozwu dotyczącego międzynarodowego arbitrażu - poinformowało Prairie w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

W poniedziałek Bogdanka poinformowała o otrzymaniu koncesji na wydobywanie węgla kamiennego ze złoża "Lubelskie Zagłębie Węglowe - obszar K-6 i K-7" w obszarze górniczym "Cyców". Koncesja obejmuje zasoby operatywne szacowane na poziomie ok. 66 mln ton węgla.

Prairie Mining wskazało we wtorkowym komunikacie, że obszar K6-7 stanowi integralną część planowanej przez Prairie na Lubelszczyźnie kopalni Jan Karski, a przyznanie koncesji Bogdance to kolejny "dowód dyskryminacji doświadczanej przez Prairie jako zagranicznego inwestora w Polsce".

W lutym tego roku Prairie Mining oficjalnie poinformowało polski rząd o istnieniu sporu inwestycyjnego i wezwało do negocjacji w celu jego polubownego rozwiązania.

Spółka poinformowała we wtorek, że jak dotąd nie doszło do polubownego rozwiązania sporu, gdyż polski rząd odmówił udziału w rozmowach.

"Prairie pracuje obecnie z doradcami prawnymi, w tym ekspertami od międzynarodowego arbitrażu nad przygotowaniem zgłoszeń i finalizowaniem ustaleń finansowych dotyczących pozwu/pozwów w międzynarodowym arbitrażu" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kwasnypisk
Polacy nie mogą zarządzać własnymi zasobami? Czy my żyjemy w jakimś koszmarze?
Raffmo
Myślę, że powinni ich odwiedzić chłopcy z ABW i wybić im skutecznie ten pomysł z głowy.
mgamon_interia.pl
może jako rekompensatę zaoferować całą PGG

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki