REKLAMA

Pożegnaj się ze swoim egzotycznym zwierzakiem

2008-09-17 07:44
publikacja
2008-09-17 07:44
Każdy, kto ma w domu jadowitego pająka, węża, żmiję lub skorpiona, musi się liczyć z tym, że pupil zostanie mu niebawem odebrany - czytamy w dzienniku "Polska". Gazeta wyjaśnia, że od nowego roku wchodzi w życie rozporządzenie ministra środowiska określające, jakich zwierząt nie można hodować prywatnie. W praktyce oznacza to ich konfiskatę.

"Polska" zauważa, że przepisy nie precyzują, kto miałby takie zwierzęta odbierać. Straż miejska i warszawskie zoo są na to nieprzygotowane, a hodowcy, którzy rozmnażają i sprzedają groźne stwory, znaleźli sposób, jak obejść prawo. Ustawa pozwala bowiem na hodowanie tych zwierząt w ogrodach zoologicznych, placówkach badawczych bądź cyrkach. Wystarczy więc, że się zrzeszą i stworzą cyrk - mówi dziennikowi jeden z hodowców.

Na liście zakazanych zwierząt znajdują się między innymi listę zwierząt, jadowite węże, żmije, skorpiony,.pająki, a także elektryczny węgorz,

"Polska"/kry/to/
Źródło:IAR
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Maciej z Poznania
szkoda słów... treść art. słaba , określenie jadowite pająki" .. każdy pająk jest jadowity, jednak nie każdy jad groźny dla życia i zdrowia człowieka. ustawa to porażka , cofamy się zamiast rozwijać, rozmnażania w domowych warunkach to mniej zwierząt zabranych ze środwiska ... brak słów.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki