REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Pośrednictwo finansowe Open Finance – szczegóły usługi

Monika Dekrewicz2017-02-01 15:21analityk Bankier.pl
publikacja
2017-02-01 15:21

Specjaliści Open Finance pomagają klientom w wyborze najlepszego produktu finansowego – np. kredytu hipotecznego, pożyczki gotówkowej czy lokaty. Zainteresowani klienci mogą umówić się z ekspertem na bezpłatną wizytę.

fot. / / Open Finance

Wybór najkorzystniejszego produktu bankowego nie jest prosty i dotyczy zarówno pożyczek gotówkowych, jak i kredytów hipotecznych. Wpływ na to ma nie tylko liczba dostępnych ofert, ale również warunki, którymi bywają obwarowane. Rozwiązaniem dla osób nie czujących się pewnie w tym temacie może być skorzystanie z pomocy eksperta finansowego, który porówna dostępne propozycje oraz pomoże w dopełnieniu wszystkich formalności prowadzących do podpisania umowy z bankiem. 

Eksperci Open Finance pomagają w wyborze następujących produktów bankowych:

 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty gotówkowe
 • Lokaty

W czym pomoże ekspert Open Finance?

Specjalista Open Finance towarzyszy klientowi przez cały okres nawiązywania relacji z bankiem. W trakcie pierwszego spotkania zapozna się z potrzebami klienta. Na ich podstawie dokona analizy produktów bankowych, które odpowiadają oczekiwaniom i możliwościom finansowym klienta. Prezentując wybrane oferty, wyjaśni występujące pomiędzy nimi różnice. Po dokonaniu wyboru klient może liczyć na wsparcie przy kompletowaniu dokumentów i finalizacji umowy z bankiem.

Jak skorzystać z usług Open Finance?

Z ekspertem można spotkać się bezpłatnie w jednym z ponad 100 oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju w prawie każdym większym mieście.

Istnieje możliwość wcześniejszego umówienia się na wizytę. W tym celu należy wysłać formularz online dostępny na stronie firmy lub na stronie Bankier.pl. Można również bezpośrednio zadzwonić pod wskazany przez firmę numer telefonu.

Open Finance oferuje usługi pośrednictwa finansowego w zakresie produktów kredytowych i oszczędnościowych.

Pośrednictwo finansowe Open Finance – kredyty

Pośrednictwo finansowe w zakresie kredytów hipotecznych

W Open Finance klient otrzyma porównanie ofert kredytów hipotecznych z 18 banków. Obejmują one szeroki zakres celów, na które przeznaczane są środki pochodzące z kredytu. Należą do nich:

 • kredyty mieszkaniowe finansujące zakup mieszkania lub domu,
 • kredyty mieszkaniowe udzielane w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych,
 • kredyty konsolidacyjne służące do spłaty posiadanych już zobowiązań,
 • kredyty refinansowe przeznaczone do spłaty kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku,
 • pożyczki hipoteczne, które pozwolą na sfinansowanie dowolnego celu, zabezpieczone hipoteką na nieruchomości,
 • kredyty budowlane udzielane osobom, które planują budowę domu,
 • kredyty deweloperskie dla prowadzących działalność deweloperską.

Ekspert Open Finance porówna oferty kredytów hipotecznych pod kątem oprocentowania i wysokości naliczanej prowizji. Sprawdzi, które oferty są dostępne, biorąc pod uwagę okres kredytowania, maksymalną kwotę kredytu oraz stosunek wysokości zadłużenia do wartości nieruchomości. Wskaże również, jaki wpływ na koszty mają dodatkowe ubezpieczenia i inne opłaty pobierane przez bank zgodnie z zapisami umowy kredytowej.

Specjalista Open Finance pomoże w wyborze kredytu, badając zdolność kredytową klienta na podstawie wysokości uzyskiwanego dochodu, rodzaju umowy, która reguluje stosunek pracy oraz wieku kredytobiorcy. Wytłumaczy, czym różnią się oferty bankowe oraz co ma na to wpływ. Sprawdzi możliwości obniżenia miesięcznego zobowiązania i dopasuje wysokość raty. Dzięki jego pomocy klient w prosty i szybki sposób dopełni wszelkich formalności, począwszy od pierwszego kontaktu z bankiem.

Pośrednictwo finansowe w zakresie kredytów gotówkowych

Korzystając z pomocy eksperta Open Finance, klienci zainteresowani kredytem gotówkowym poznają warunki udzielenia i spłaty pożyczek oferowanych w 11 bankach. Podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, firma przedstawi oferty w zależności od celu, na który przeznaczone zostaną uzyskane środki. Usługi Open Finance obejmują:

 • kredyty gotówkowe na dowolny cel,
 • kredyty na remont,
 • kredyty samochodowe,
 • kredyty konsolidacyjne, które pozwolą na spłatę zobowiązań w różnych bankach i zamianę kilku rat w jedną, mniej obciążającą budżet płatność,
 • kredyty refinansowe przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku.

Ekspert zaprezentuje oferty spełniające wymagania klienta pod kątem kwoty maksymalnej kredytu i okresu kredytowania. Dokona analizy kredytów gotówkowych na podstawie oprocentowania, wysokości pobieranej prowizji oraz opłat dodatkowych związanych np. z koniecznością zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

W oddziale Open Finance klient dowie się, jaką posiada zdolność kredytową oraz gdzie może ubiegać się o przyznanie pożyczki. W tym celu ekspert zapyta klienta o wysokość zarobków, źródło ich uzyskiwania i wiek. Specjalista dobierze produkt odpowiadający potrzebom oraz możliwościom finansowym klienta, dostosowując liczbę oraz wysokość rat. Klient może również liczyć na jego wsparcie w kompletowaniu dokumentacji oraz przy podpisywaniu umowy.

Pośrednictwo finansowe Open Finance – lokaty

Z usług Open Finance mogą skorzystać nie tylko klienci poszukujący zewnętrznego finansowania. W zależności od preferencji i potrzeb klienta analizowane są różne rodzaje depozytów, do których należą:

 • lokata terminowa,
 • lokata rentierska,
 • lokata progresywna,
 • lokata dynamiczna,
 • lokata walutowa.

Ekspert porówna oferty pod kątem wysokości oprocentowania oraz warunków prowadzenia lokaty, takich jak kwota maksymalna czy okres jej trwania. Sprawdzi także, czy istnieje możliwość uzyskania wyższego zysku po skorzystaniu z produktów dodatkowych banku.

Dzięki pomocy eksperta Open Finance klient pozna alternatywne możliwości pomnożenia posiadanych środków. Specjalista wytłumaczy, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi typami depozytów i doradzi w wyborze optymalnego rozwiązania finansowego. Pomoże również w otwarciu lokaty i służy opieką przez cały okres jej trwania.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~oko
lepiej samemu poszukać kredytu wiem z własnego doświadczenia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki