REKLAMA

Polskie stocznie dla firmy z raju podatkowego

2009-05-18 05:55
publikacja
2009-05-18 05:55
O firmie United International Trust, w której ręce trafił majątek stoczni z Gdyni i Szczecina, prawie nic nie wiadomo - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nieoficjalnie można było dotychczas usłyszeć, że reprezentuje kapitał z Bliskiego Wschodu. Nic jednak nie wiadomo o kondycji finansowej firmy.

Minister skarbu Aleksander Grad powiedział "Rzeczpospolitej", że firma zadeklarowała, iż w obu zakładach będzie kontynuowana produkcja stoczniowa. Nie ma jednak żadnej deklaracji pisemnej w tej sprawie, gdyż zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, przetarg wykluczał jakiekolwiek preferencje dla inwestorów planujących produkcję stoczniową.

Z informacji zamieszczonych na stronach internetowych formy wynika, że United International Trust zarejestrowana jest na Antylach Holenderskich. Jest to fundusz świadczący usługi zarządcze dla firm chcących uniknąć płacenia w swoich krajach wysokich podatków. Jest też między innymi udziałowcem w firmie Aurelia Energy, też zarejestrowanej na Antylach, która ma udziały w znanej w branży stoczniowej grupie Bluewater - ustaliła "Rzeczpospolita"

"Rzeczpospolita"/iar/mf
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~due_diligence
ministra skarbu. Z jego wypowiedzi wynika że ten dzielny fundusz katarski to tylko parawan dla operacji finansowych, który nie zbudował nigdy nawet dżonki ani tratwy a co dopiero statku. Fundusz ten jest pośrednikiem i ukrywa prawdziwego nabywcę którym jest podobno Sapiens International czyli dobry koszerny kapitał kontrolowany ministra skarbu. Z jego wypowiedzi wynika że ten dzielny fundusz katarski to tylko parawan dla operacji finansowych, który nie zbudował nigdy nawet dżonki ani tratwy a co dopiero statku. Fundusz ten jest pośrednikiem i ukrywa prawdziwego nabywcę którym jest podobno Sapiens International czyli dobry koszerny kapitał kontrolowany przez naszych przyjaciół z Mossadu. Jeśli tak to tylko szkoda że nabywca nie zgłosił się sam do przetargu a nie operował przez podstawiony fundusz inwestycyjny. Pewno można by wtedy uzyskać wyższą cenę niż te marne niespełna 400 milionów czyli 230 zł/m2 gruntu. To są jednak szczegóły bo bardziej interesujące jest to że wszystko wskazuje na to że sama transakcja jeszcze nie doszła jeszcze do skutku. Z wypowiedzi notabli wynika że nie podpisano żadnego aktu notarialnego przeniesienia własności anie nie wpłynęły za sprzedany majątek żadne kwoty. Na razie (tak przynajmniej wynika z bełkotliwej mowy ministerialnych urzędników) jesteśmy na poziomie procesu zwanego swojsko "due diligence" co znaczy mniej więcej tyle że potencjalny nabywca bada informacje od sprzedającego dotyczące majątku i zastanawia się czy wchodzić w ten interes czy nie. Jak ktoś robi taki proces to jest logiczne że wcale nie nabył jeszcze tego majątku tylko zastanawia się czy warto to kupić za tą cenę.
Tak naprawdę oznacza to że mimo szumu jeszcze tych stoczni formalnie nie sprzedano. Co najwyżej obiecano je sprzedać nabywcy ukrywającemu się na reprezentującym go funduszem o ile analiza nabywcy potwierdzi zyskowność tego geszeftu.
Tak naprawdę każdy kto ma wolne 400 milionów gotówką powinien zastukać do pokoiku pana Grada a ten powinien całować go po rękach sprzedając od ręki ten majątek bo fundusz z Kataru ma na razie do zaprezentowania wirtualne pieniądze :)
~praktyk firmy w raju
Pomoge zalozyc firme w raju podatkowym, max po dwoch zwroca sie Twoje koszty prowadzenia w Polsce( za caly rok..), pelna asysta, bardzo tanio, napisz do mnie na mail w nicku, wszystko dokladnie ktok po kroku poinstruuje Cie, pelny kontakt i cala pomoc dla nieznajacych angielskiego... w pelni legalnie, tanio, bo to nie jest moim zrodlem Pomoge zalozyc firme w raju podatkowym, max po dwoch zwroca sie Twoje koszty prowadzenia w Polsce( za caly rok..), pelna asysta, bardzo tanio, napisz do mnie na mail w nicku, wszystko dokladnie ktok po kroku poinstruuje Cie, pelny kontakt i cala pomoc dla nieznajacych angielskiego... w pelni legalnie, tanio, bo to nie jest moim zrodlem utrzymania - mam nadzieje, ze i ty tez troche oszczedzisz i nie zwolnisz pracownikow w czasach gdy jest troszke trudniej o zysk, ja sie ciesze, bo juz cztery i pol roku prowadze takie przedsiebiorstwo wiec moze i Tobie pomoge.
PS; To jest oferta od praktyka, wlasciciela takiej firmy przez kilka lat, nie od firmy zyjacej z tego, na sile nie zachecam
PS2: mam nadzieje, ze to bedzie dla Ciebie bardziej korzystne niz zwolnic pracownika, ktorego przeciez znasz dlugo, i sam wiesz, ze czasem trudno jest kogos zwolnic, gdyz zna sie jego sytuacje materialna, i wiesz, ze czasem nie jest lekko - zarowno pracownikom jak i pracodawcom...
PS3: znajomosc prawa, wszystko 100% legal.
PS4: rozliczenie roczne urwie Ci z zycia 1 minute
Z wyrazami szacunku,
firma.w.raju@gmail.com
~hw
jarek za to sprzedał gdańsk ukraińcom i teraz jest ładny pasztet
~firma w raju podatk
pomoge zalozyc firme w raju podatkowym, po miesiacu, max po dwoch zwroca sie Twoje koszty ( za caly rok..), pelna asysta, bardzo tanio, napisz do mnie na mail: firma.w.raju at gmail.com, objasnie wszystkie kruczki prawne i dokladnie ktok po kroku poinstruuje Cie... ja juz wiem ze to sie oplaca ;)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~bobek
http://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=253
oraz tutaj
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20607
~janmarjan
Teraz wzmogą się demonstracje bo wszyscy niezadowoleni też chcą dostać sie do raju.
No a ci co się nie dostaną ,to tak jakby byli w piekle ?
~fafa
Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – szef Mossadu w latach 1982-1989.
„Inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku, niezbędne do produkcji stoczniowej, wyraził wolę i gotowość kontynuowania produkcji statków w Stoczni Gdynia” - powiedział minister skarbu Aleksander Grad, komentując niespodziewaną sprzedaż najważniejszej części majątku stoczni spółce United International Trust. Ten sam podmiot wygrał niedawno przetarg na sprzedaż najważniejszych aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Jak napisała „Gazeta Wyborcza”, tajemnicza firma z Antyli Holenderskich, która nie ma nawet strony internetowej, „jest powiązana z kapitałem z Kuwejtu i Kataru”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

United International Trust to podatkowa „wypustka” spółki Sapiens International Corporation, notowanej m.in. na nowojorskim rynku NASDAQ. W kierownictwie tej drugiej firmy znajdujemy wiele osób związanych z izraelską armią.

I tak: prezes Sapiens – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron – pełniący w Sapiens funkcję kierownika ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) – przez 6 lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”. „Mamram” to specjalistyczna jednostka przetwarzająca informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek armii i wywiadu wojskowego.

Oficjalnie spółka Sapiens – której podlega United International Trust (UIT), nabywca majątku polskich stoczni – zajmuje się wdrażaniem informatyczno-technologicznych rozwiązań dla biznesu. Warto dodać, że ani Sapiens, ani UIT nie miały nigdy nic wspólnego ze stoczniami czy okrętami.

Na stronie internetowej Sapiens International Corporation NV znajduje się ponadto informacja, że firma ta jest członkiem holdingu Formula Systems, który z kolei w listopadzie 2006 r. został wykupiony przez konsorcjum Emblaze Group.

Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – 11 września 2008 r. członkiem zarządu Emblaze, i jednocześnie dyrektorem-konsultantem tej spółki, został Nahum Admoni. To wieloletni oficer wywiadu wojskowego Izraela, który w latach 1982-1989 był szefem Mossadu. Admoni odszedł z Mossadu, gdy okazało się, że nadzorował działania Jonathana Pollarda – izraelskiego szpiega, który wykradał Amerykanom tajemnice wojskowe (Pollard został skazany w USA na dożywocie). Członek konsorcjum, które przejęło majątek polskiej stoczni, jest jednak wciąż osobą wpływową – cieszy się m.in zaufaniem byłego premiera Izraela – Ehuda Olmerta.

W zarządzie Emblaze Group zasiadają także inne osoby, mające powiązania z wojskiem i administracją państwa Izrael, jak np. Naftali Shani (prezes) – były urzędnik kancelarii premiera Izraela, Zvi Shur (dyrektor-konsultant) – który pracował w izraelskiej armii i był m.in. szefem wydziału finansowego w tamtejszym Ministerstwie Obrony, czy Ilan Flato (dyrektor-konsultant) – były doradca ekonomiczny premiera Izraela i wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu.

Grzegorz Wierzchołowski

----------------------------------------------------------------------------------

Od redakcji: Prosimy Czytelników o kopiowanie tego tekstu na innych stronach i forach - a najlepiej: podawanie linku:
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20607

Już teraz dochodzą do nas bowiem sygnały, że tzw. mainstreamowe media będą chciały przemilczeć temat i w dalszym ciągu pisać, że United International Trust (UIT) ma "związki z Katarem". Jest to, oczywiście, kompletna brednia i celowe oszukiwanie Czytelników - wystarczy przejrzeć podane w tekście nazwiska kierownictwa spółki Sapiens (członkowie zarządu to m.in. Eli Reifman, Hadas Gazit Kaiser, Guy Bernstein, Naamit Salomon, Yacov Elinav, Uzi Netanel i Eyal Ben-Chelouche).

Przypomnijmy, że za niewytłumaczalne doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu stoczniowego, a następnie sprzedaż go za paręset milionów złotych firmie, którą kierują byli agenci, wojskowi i urzędnicy obcego państwa - niezależnie od tego czy jest to Izrael, Rosja czy Australia - przynajmniej kilka osób "trzymających w Polsce władzę" powinno trafić pod Trybunał Stanu
~adi333
Z informacji wynika, że stocznie są w dobrych rękach.
~dociekliwa
Więcej od Rzeczpospolitej ustalili redaktorzy na portalu niezalezna.pl , informacje są zatrważające...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki