Polska powołuje fundusz elektromobilności z Bankiem Światowym

2018-12-04 13:13
publikacja
2018-12-04 13:13

Polska razem z Bankiem Światowym powołuje fundusz elektromobilności - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas COP24.

/ fot. Thierry Roge / Belga

Szef rządu zapewnił, że Polska jest w awangardzie rozwijania wszelkich badań, jak i wdrażanych w praktyce programów. Rozwijana jest również cała infrastruktura ładownia samochodów, autobusów elektrycznych. "To jest przecież warunek wstępny, żeby ta deklaracja na rzecz elektromobilności stawała się rzeczywistością" - podkreślił.

"Polska razem z Bankiem Światowym powołuje także dedykowany fundusz elektromobilności w Funduszu Powierniczym Mobilności i Logistyki. Będzie on finansował wdrożenie partnerstwa na poziomie lokalnym pomiędzy miastami, regionami. Być może miasta, takie jak Kair, Katowice, Warszawa, Szanghaj czy Dżakarta znajdą tam dla siebie szanse na współpracę bilateralną czy multilateralną" - poinformował Morawiecki.

Premier zaprosił zgromadzonych gości na pierwsze światowe forum elektromobilności "Driving Change Together", które - jak powiedział - odbędzie się w przyszłym roku w Polsce. "Odczytujemy tutaj tę deklarację +Driving Change Together+ w +Katowice Partnership for E-mobility+ jako wyraz naszych dążeń do wzdrażania czystego i przyjaznego klimatowi transportu, a jednocześnie zapewnienia rozwoju technologicznego i rozwoju przemysłowego" - mówił.

"Polska ma zamiar być aktywnym i efektywnym graczem w kreowaniu elektromobilnego, przyjaznego ludziom i planecie świata transportu przyszłości. Mamy nadzieję, że dokonamy tej pozytywnej i potrzebnej przemiany światowego transportu wspólnie, w duchu współpracy i otwartości" - dodał. (PAP)

autorzy: Marcin Musiał, Michał Boroń, Krzysztof Konopka

mmu/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
forfun
gość odlatuje - my jesteśmy w czołówce rozwijających się ale stacje i reszta stoją u innych u nas tyle co kot napłakał choć może gdy spojrzeć na procentowy wzrost w kraju to np były 3 jest 5 to aż 66% wzrostu i faktycznie jesteśmy w czołówce . ot paradoks.
histeryk
"Szef rządu zapewnił, że Polska jest w awangardzie rozwijania wszelkich badań, jak i wdrażanych w praktyce programów". Cały Pinokio. Polska w żadnym raporcie dotyczącym stanu rozwoju elektromobilności nie jest nawet wymieniana, bo jest tak daleko w ogonie. Ale w TVP zacytują Premiera Pinokio. Potem potwierdzi "Szef rządu zapewnił, że Polska jest w awangardzie rozwijania wszelkich badań, jak i wdrażanych w praktyce programów". Cały Pinokio. Polska w żadnym raporcie dotyczącym stanu rozwoju elektromobilności nie jest nawet wymieniana, bo jest tak daleko w ogonie. Ale w TVP zacytują Premiera Pinokio. Potem potwierdzi to jakiś dyżurny komentator. Może owiną to w jakąś większą nieokreśloną bliżej całość, aby kłamać w taki sposób, aby nikt im zarzucił kłamstwa wprost. Rząd PRu.

Powiązane: COP24 - Katowice 2018

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki