Politycy chwalą darmowe podręczniki dla pierwszoklasistów

Politycy chwalą rządowy plan darmowych podręczników dla pierwszoklasistów. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy ministerstwo zdąży z tym do 1 września.

Jackowi Sasinowi sam pomysł się podoba. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie wierzy jednak, aby rozwiązanie zostało wprowadzone w życie jeszcze w tym roku.

Sasin przypomniał obietnice premiera wyposażenia każdego ucznia w laptop. "To się nie sprawdziło" - powiedział. Wyraził jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Jacek Kurski z Solidarnej Polski też ma wątpliwości co do realizacji projektu. Jego zdaniem zapowiedź darmowych podręczników to pijarowska zagrywka. Polityk proponuje systemowe rozwiązanie w kierunku wsparcia państwa dla wszystkich dzieci od pierwszej klasy do szóstej.

Podręcznik ma kosztować maksimum 10 zł za sztukę. Zdaniem Andrzeja Rozenka z Twojego Ruchu, niska cena wpłynie na jego jakość. "Jeżeli koszt druku ma być 10 złotych, to obawiam się, że to będzie jakaś straszna lipa" - powiedział.

Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej zwróciła uwagę, że jeżeli rozłączy się zeszyt ćwiczeń od podręcznika, to podręczniki będzie można używać wielokrotnie. Jak powiedziała, tym samym zlikwiduje się zmuszanie rodziców przez wydawców do corocznego zakupów książek szkolnych.

Wojciech Olejniczak z SLD chwali pomysł i podkreśla że rząd powinien teraz skupić się na jego realizacji.

Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że pomysł dojdzie do skutku i pierwszoklasiści otrzymają w tym roku darmowe podręczniki. "Znam dobrze panią Kluzik-Rostkowska i wiem, że jak coś zapowiedziałą to postara się to wykonać" - powiedział.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że 1 września uczniowie I klasy szkoły podstawowej dostaną darmowe podręczniki. Przygotuje je i dostarczy do szkół Ministerstwo Edukacji. Podręczniki będą własnością szkoły.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Aleksander Pszoniak/moc/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pomysłowydobrodziej

O ile ten podręcznik nie jest faktycznie już gotowy do druku, to nie ma szans że ktokolwiek będzie w stanie stworzyć pełnowartościowy podręcznik uwzględniający potrzeby dzieci sześcio i siedmioletnich w pierwszej klasie z pełną obudową merytoryczną. Nie ma na to szans!!!! albo będzie to bubel, albo po prostu MEN dogada się z wydawnictwami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~fdsa

komuna wraca :) kieł sprzedał polaków komuchom :/ czy mi się wydaje...

! Odpowiedz
0 0 ~kwitek

Sześciolatki które pójdą do szkoły dostaną"darmowy"podręcznik Tuska.Ciekawe co w nim będzie?Kierunek Unia i pedały-lepiej żeby się wcale nie rodziły niż mają mieć pranie mózgu od najmłodszych lat.

! Odpowiedz
0 0 ~Miron

chory pomysł nic to nikomu nie pomorze a pieniądze zostaną wywalone w prurznie to jak kropla w morzu głupota rządu nieudolnego niezna granic zamiast zajmować się powarznymi problemami to rząd z ze swego nieudolstwa robi biedakom wode z muzgu dalej a bogaci tylko śmieją się z idiotów morze jeszcze dać po kilogramie kaszanki biedakom żeby zatkali sobie usta i muwili jaki to pan premier wspaniałomyślny ŻAŁOSNE TO WSZYSTKO. jak niekijem to pałko że ludzie są tak wychowani przez rząd że nawet nie potrafią użyć swego mózgu tak jak by go nie mieli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~2dno

no dobra a 2 klasa?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne