Policjanci będą skoszarowani? KGP dementuje

Strajk w policji trwa, obecnie z uwagi na nadchodzące Święto Niepodległości, niektórzy mundurowi przechodzą masowo na zwolnienia lekarskie lub oddają krew. W sieci pojawiła się informacja, że służby chcą funkcjonariuszy "skoszarować" i zabronić im do 11 listopada zmieniać miejsce pobytu czy chodzić do lekarza. Komenda Główna Policji wydała oświadczenia, że takie informacje w sieci to "fake newsy".

(fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM)

"Na różnych policyjnych forach czy komunikatorach krąży plotka, że w większości jednostek ma zostać ogłoszony alarm, a policjanci zostaną skoszarowani. Do domów mogą wrócić za tydzień czy półtora, a w „długi weekend” 11 listopada zostaną wysłani m.in. do zabezpieczania stolicy w Święto Niepodległości, czy do Łodzi. Takie i podobne wpisy nie mają nic wspólnego z prawdą! Tworzą, zamieszczają je i rozsyłają osoby, których jedynym celem jest wprowadzanie innych w błąd, zaszczepianie niepewności i dezorganizacji" - czytamy w oświadczeniu Komendy Głównej Policji. 

W sieci pojawił się komunikat o rzekomym alarmie, który ma zmobilizować wszystkich policjantów do stawienia się w koszarach czy hotelach. 

(Facebook)

- Stanowczo dementujemy te informacje. Nieprawdą jest jakoby powstał plan siłowego skoszarowania funkcjonariuszy. Nie są planowane żadne alarmy, po to by ściągać siły do Warszawy na 11 listopada. Fałszywa jest również rozpowszechniana informacja, że powołane zostały sztaby kryzysowe. W całej Polsce powołano zwykłe sztaby, ale w związku z prowadzoną co roku w okolicach 1 listopada akcją "Znicz". Jest to normalna praktyka i nie ma żadnego związku z trwającym protestem policjantów - komentuje sprawę Komenda Główna Polski.

1000 zł nagrody za służbę 11 listopada

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka przekazał na konferencji prasowej we wtorek szóstego listopada, że policjanci, którzy będą pełnić służbę 11 listopada w Warszawie powinni być za to docenieni i dostaną nagrody w wysokości tysiąca złotych.

Jak podaje PAP, według rzecznika KGP, obecnie w całym kraju na zwolnieniach lekarskich przebywać może nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy, w związku z czym zastępujący ich koledzy mogą liczyć na 1 tys. zł nagrody.

"Komendant Główny Policji poinformował, że ci policjanci, którzy obecnie muszą wykonywać czynności za kilku kolegów i są przeciążeni pracą muszą być docenieni; także w związku z tym, że będą oni pełnić służbę 11 listopada w Warszawie" zaznaczył Ciarka.

"Psia grypa" policjantów 

Prawdą pozostaje jednak fakt, że policjanci masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. W sieci te działania określono mianem "psiej grypy". Na stronie "Mundurowi dziękują rządowi" pojawiła się lista, gdzie wskazano, ilu funkcjonariuszy przeszło w ostatnim czasie na tzw. "L4". 

Natomiast, jak podaje Radio RMF FM, na zwolnieniu lekarskim przebywa już co piąty funkcjonariusz. Sławomir Kostiuszko, przewodniczący lubuskiego ZW NSZZ Policjantów. – Sytuacja robi się tragiczna, bardzo dużo policjantów poszło na L4. Mam informacje praktycznie z każdej jednostki, że powoli stają się one niewydolne. A to jest niebezpieczne. Policja jednak nadal nie jest traktowana poważnie. My o swoich problemach mówimy od lat – skomentował tę kwestię Onetowi. Związkowcy dementują, jakoby zwolnienia lekarskie były wynikiem akcji protestacyjnej, ponieważ nie wydano w tym zakresie żadnego odgórnego polecenia. 

- To, że funkcjonariusze są na zwolnieniach, nie jest elementem ogólnej akcji protestacyjnej. Nie daliśmy sygnału do podjęcia takiej formy protestu - zapewnił Rafał Jankowski przewodniczący zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w rozmowie z PAP. 

Strajk w policji trwa, mundurowi nie zgodzili się na ostatnie porozumienie zaproponowane przez MSWiA

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 palestrina

to bedzi koniec pisu, - w końcu

! Odpowiedz
2 15 jendreka

A czy wszystkim innym służbom pracującym 11 listopada także wypłacą po tysiaku. Mam tu na myśli energetyków, pielęgniarki, kolejarzy, strażaków, kogo jeszcze nie wymieniłem, przepraszam. Bo PiS owska propaganda nie przeprosi za równość wg konstytucji.

! Odpowiedz
7 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 47 jes

Wszyscy chorują - policjanci, nauczyciele itd. Czy ktoś nie może skontrolować tych lekarzy wystawiających te lipne zwolnienia?

! Odpowiedz
10 46 _xyz

Tak PiSiorki doceniają lojalność. Pracowałem jakiś czas temu w państwowej spółce. Premie i nagrody tylko dla wybranych. Nie według wyników czy zaangażowania, ale wg zasady: jesteś z mami - dostajesz, nie jesteś - wypad.

! Odpowiedz
4 21 jkl777

Pegenig to samo. Dojny nowotwor.

! Odpowiedz
11 26 jkl777

Jak zniszczyc taka rocznice? Oddac rzady w rece "Polnych Wolakow". Tam nie wiadomo, ktory bardziej inteligentny, Suski czy Zielinski?

! Odpowiedz
7 35 leon111

Dajcie im od razu 10000

! Odpowiedz
16 64 karbinadel

Niezła dniówka. Pisowcy muszą mieć niezłego stracha przed Świętem Niepodległości, skoro nie tylko nie idą na marsz, który zawsze chwalili, ale nawet próbują przekupywać policję

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne