Polak pracuje więcej niż przeciętny Europejczyk

Pracownicy w Unii Europejskiej średnio pracują 40,3 godziny w przeciętnym tygodniu. Polacy, podobnie jak Brytyjczycy, Cypryjczycy, Austriacy i Grecy, wybiegają ponad średnią. 

(YAY Foto)

Zatrudnieni na pełny etat w Unii Europejskiej wykonują swoje obowiązki pracownicze przez średnio 40,3 godziny w tygodniu. Mężczyźni, jak wynika z danych Eurostatu, pracują dłużej od kobiet - średnia dla płci męskiej wynosi 41,0 godzin w tygodniu a dla kobiet - 39,3. Osoby pracujące w górnictwie i kopalnictwie pracują najdłużej (42,0), a najkrótszy tydzień pracy można znaleźć w sektorze edukacji (38,1).

Najdłużej tydzień roboczy trwa w Wielkiej Brytanii, a najkrótszy w Danii. Przeciętnie pracownicy pełnoetatowi w Wielkiej Brytanii spędzają największą liczbę godzin tygodniowo w swojej głównej pracy (42,3 godziny). Następnie powyżej średniej pracują zatrudnieni na Cyprze (41,7), w Austrii (41,4), w Grecji (41,2), w Polsce i w Portugalii (41,1).

(Eurostat)

Tydzień roboczy w Danii wynosi 37,8 godzin i jest to jedyny kraj, w którym przeciętna liczba godzin w tygodniu spadła poniżej 38. Na końcu listy znalazły się również Włochy (38,8), a następnie Holandia i Francja (oba 39.0), Finlandia i Irlandia (39,1).

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne