REKLAMA

Podróż pociągiem bez rozmów? Pilotażowe Strefy Ciszy w Intercity

2022-08-05 17:08
publikacja
2022-08-05 17:08
Podróż pociągiem bez rozmów? Pilotażowe Strefy Ciszy w Intercity
Podróż pociągiem bez rozmów? Pilotażowe Strefy Ciszy w Intercity
/ FORUM

Znane z pociągów Pendolino Strefy Ciszy w ramach pilotażu pojawią się w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych. Od 4 września 2022 roku będą mogli z nich skorzystać pasażerowie PesaDARTÓW oraz Flirtów, które jeżdżą w kategorii Intercity - poinformował w piątek PKP Intercity.

"Pilotaż nowej usługi w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT) przewoźnika ruszy 4 września. Bilety w przedsprzedaży są dostępne od 5 sierpnia" - przekazał PKP.

Dodano, że zarówno w pociągach Flirt, jak i PesaDART Strefa Ciszy będzie zlokalizowana w 8. członie. W składach Flirt obejmie ona 20 miejsc siedzących, a w PesaDARTcie – 32.

Kolejarze wskazali, że przestrzeń zostanie oznaczona specjalnymi naklejkami, zaś o panujących w niej zasadach przypominać będą symbole umieszczone przy siedzeniach i slajdy na ekranach. PKP podkreśliło, że usługa jest bezpłatna. Cena biletu za przejazd w Strefie Ciszy jest taka sama jak cena biletu w 2. klasie.

Pociągi Flirt i PesaDART jeżdżą w kategorii InterCity, m.in. na trasach Kraków – Warszawa – Olsztyn, Bielsko-Biała – Łódź – Gdynia, Warszawa – Bydgoszcz, Wrocław – Lublin, Bydgoszcz – Rzeszów, Łódź – Warszawa.

"Strefy Ciszy od kilku lat świetnie sprawdzają się w składach Pendolino. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób, które cenią sobie odpoczynek, pracę lub naukę w ciszy i pilotażowo wprowadzić rozwiązanie dla nich w kolejnych pociągach" - powiedział Członek Zarządu PKP Intercity, Tomasz Gontarz. "Jesteśmy przekonani, że podróżni docenią to udogodnienie" - dodał.

Strefa Ciszy to wydzielony obszar w pociągu przeznaczony dla podróżnych, którzy cenią sobie spokój. Jak tłumaczy PKP, nie pożądane są w nim m.in. rozmowy telefoniczne czy słuchanie głośno muzyki.

PKP Intercity był pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który wprowadził Strefę Ciszy. Usługa została uruchomiona w kwietniu 2016 roku na pokładach obsługiwanych pojazdami Pendolino składów kategorii EIP, czyli Express InterCity Premium. Kolejarze podkreślili, że od samego początku cieszyła się zainteresowaniem. Skorzystało z niej około 3 mln pasażerów.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

pau/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zbyszek_
pamietajcie jak przerzucacie strone w gazecie w strefie ciszy
m00zyk
To ktoś jeszcze czyta papierowe wydania?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki