Po 110 tysięcy złotych otrzymało trzech członków zarządu spółki PL.2012

Oburzenia nie kryje wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński i obwinia za rozrzutność ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Poseł SLD zaznaczył, że to szef resortu sportu i rekreacji jest właścicielem spółki, on delegował członków rady nadzorczej. Dlatego też ponosi polityczną i moralną odpowiedzialność za decyzję, która kompromituje politykę rządu Donalda Tuska. "Jaka jest wiarygodność poszukiwania oszczędności, jeśli mamy do czynienia z taką rozpustą" - pytał Szmajdziński.

Kwestię wypłaconych premii ostro krytykuje też Prawo i Sprawiedliwość. Członek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu Adam Hofman zwrócił uwagę, że zarobki prezesów i tak wynoszą już ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie, więc wypłacanie dodatkowo takich premii to istne szaleństwo. Jak zaznaczył, jesteśmy w trudnej sytuacji, gdy tnie się budżet, nie ma pieniędzy na fundusz alimentacyjny czy na zajęcia sportowe dla dzieci z najuboższych rodzin.

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś uzasadnia, że premie prezesom zostały przyznane za wyniki ich pracy w zeszłym roku. Przyznał jednak, że wysokość premii może w czasie kryzysu budzić wątpliwości.

Przedwczoraj posłowie z sejmowej komisji sportu zażądali przedstawienia sprawozdania z wykonania budżetu za zeszły rok przez PL.2012. Okazało się wówczas, że budżet spółki, który miał wynosić 10 milionów złotych został zmniejszony o 87 procent. PL.2012 pozostała jednak rezerwa celowa w wysokości 30 milionów złotych.

 
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil