REKLAMA

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

2020-05-14 11:54
publikacja
2020-05-14 11:54
fot. Krystian Maj / FORUM

Photon Energy zamierza przenieść notowania z NewConnect na rynek regulowany GPW - podał Photon w komunikacie. Zmianie notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Ponadto spółka zamierza także wejść na główny parkiet giełdowy w Czechach, tj. Praską Giełdę Papierów Wartościowych, zmieniając rynek obrotu z Free Market. Akcje Photon Energy notowane będą także na frankfurckim Quotation Board.

"Obecność Photon Energy na rynku NewConnect otworzyła nam drogę do rynków kapitałowych, a także była impulsem do rozwoju naszego zintegrowanego modelu biznesowego oraz rozbudowy portfela elektrowni fotowoltaicznych na rynku europejskim i australijskim" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym, prezes Georg Hotar.

"Uważamy, że rynek główny warszawskiej giełdy będzie odpowiednim miejscem do kontynuowania ekspansji, także w kontekście dynamicznie rozwijającego się sektora fotowoltaicznego w Polsce, która zyskuje na znaczeniu w naszej strategii rozwoju" - dodał prezes.

Spółka podała, że zmianie notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji, a Photon Energy ma zapewnione środki do rozwoju na najbliższe lata - w ubiegłym roku spółka zabezpieczyła długoterminowe finansowanie bankowe o wartości 28,3 mln euro dla 46 projektów na Węgrzech oraz uplasowała pięcioletnie obligacje o wartości 37,5 mln euro i kuponie 7,75 proc., notowane na frankfurckiej giełdzie.

Zgoda do wprowadzenia spółki na główne rynki giełd - warszawskiej i praskiej - zostanie podjęta podczas najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Następnie spółka przygotuje prospekt emisyjny, który, po zatwierdzeniu przez odpowiedni organ nadzoru, zostanie upubliczniony.

Photon Energy to notowany na NewConnect od 2013 r. dostawca rozwiązań fotowoltaicznych. Ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada oddziały w Europie i Australii. Od powstania w 2008 r. firma zbudowała i oddała do użytku na dwóch kontynentach elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MWp, z czego 57,1 MWp należy do jej portfela własnego. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki