PSL wzywa Polaków do bojkotu sieci sklepów Tesco

PSL wzywa Polaków do bojkotu brytyjskiej sieci Tesco. Nie możemy być bezczynni i patrzeć, jak premier David Cameron raz po raz obraża Polaków i rozdaje ciosy polskiej rodzinie - argumentuje. Tesco odpowiada, że w Polsce zatrudnia 30 tys. osób i zainwestowało tu ponad 10 mld zł.

Według szefa klubu PSL Jana Burego Cameron jako czołowy polityk wielkiego kraju europejskiego swoją wypowiedzią o polskich emigrantach "pokazuje palcem Polsce, gdzie jest jej miejsce". "Jest to po prostu nieprzyzwoite i skandaliczne. Nie godzimy się z tym jako społeczeństwo i jako Polacy" - powiedział Bury na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego szef brytyjskiego rządu nie chce zauważyć, że od wielu lat brytyjski kapitał w ramach fundamentalnej zasady swobody przepływu kapitału, osób i usług "wchodzi do Polski drzwiami i oknami", budując jedną z największych sieci handlowych Tesco.

"Czas powiedzieć stop takiej polityce premiera Camerona i wzywamy Polaków do tego, żeby bojkotować sklepy sieci Tesco w zakupach. (...) Nie możemy być bezczynni i patrzeć, jak premier Cameron raz po raz obraża Polaków i rozdaje ciosy polskiej rodzinie. Wzywamy Polaków do bojkotu brytyjskiej sieci handlowej Tesco. My też jako Polacy możemy powiedzieć nie panu premierowi Cameronowi i jego polityce, która jest nieprzyjazna i skandaliczna wobec Polski i Polaków" - powiedział Bury.

"Tesco Polska jest firmą zajmującą się działalnością handlową, a nie polityką. Warto przypomnieć, że w Polsce zatrudniamy 30 tysięcy osób i sprzedajemy towary 1500 polskich firm. Dostarczamy produkty ponad 5 milionom klientów tygodniowo, zainwestowaliśmy w Polsce ponad 10 miliardów złotych. Łączna wartość zapłaconych przez Tesco Polska podatków w minionym roku to 456 milionów złotych. Wartość eksportu polskich przedsiębiorstw do sieci Tesco na całym świecie sięgnęła w 2012 roku ponad 330 milionów funtów (niemal 1,7 mld zł)" - oświadczył PAP rzecznik Tesco Polska Michał Sikora.

W niedzielę Cameron zasygnalizował, że prawo imigrantów do zapomogi na dzieci, które pozostały w kraju ojczystym, będzie jednym z punktów negocjacyjnych Londynu z Brukselą w sprawie nowego statusu członkowskiego W. Brytanii w UE. Wskazał przy tym dzieci polskie. Z zapomogi przewidzianej w prawie unijnym korzysta w Wielkiej Brytanii 25659 polskich dzieci, co czyni je największą grupą wśród beneficjentów. Szef MSZ Radosław Sikorski krytycznie wypowiedział się o tych planach na Twitterze. Polskie MSZ podkreśla, że "choć konieczne jest likwidowanie luk w prawie europejskim, to jednak krytykowana przez Camerona unijna polityka nie stanowi luki, ale jest ogólnoeuropejską zasadą, z której korzystają także obywatele brytyjscy".

W środę o tej sprawie z Cameronem ma rozmawiać telefonicznie premier Donald Tusk. Tusk uważa słowa Camerona za niestosowne. "Nikt nie ma prawa wskazywać Polaków jako szczególną grupę, która czegoś nadużywa czy wykorzystuje" - oświadczył we wtorek polski premier. (PAP)

agy/ son/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~yapa6

Polacy wzywają sieć sklepów TESCO do bojkotu polityków PSL !

! Odpowiedz
0 0 ~Artur

"Pan" kot bury przede wszystkim niech się nie wypowiada w imieniu całego społeczeństwa, ponieważ partia tego sierściucha zawsze ledwo co do parlamentu wchodzi. Niestety pogódźmy się z tym, że Cameron ma rację. Szkoda tylko, że za muzułmanów nie ma zamiaru się wziąć.

! Odpowiedz
0 0 ~jorgenn

Nie przyjemny anglos ,teraz pewnie bedzie walczył o wizy tak jak jankesi nie chca nas iwiz nie zniosą ( przyjaciele wojenni ) he he !

! Odpowiedz
0 0 ~pewniak odpowiada ~jorgenn

lemingi to Was powinno się bojkotować. Przez was buraki Polacy musieli wyjechać do angoli. Jeśli w następnych wyborach nie poprzecie NOWEJ PRAWICY Korwina to wszyscy będziecie spierdalać lub grzebać w śmietnikach w ojczyźnie.

! Odpowiedz
0 0 ~wiocha odpowiada ~pewniak

bury chciał zabłysnąć jak tu klepki brak ... znane są z przeszłości podobne kleksy w wykonaniu czerwonych z pslu.. jednak kasa z dopłat od Camerona jakoś nie uwiera .....mister bury )))

! Odpowiedz
0 0 ~Polak

Cameron ma rację miejsce Polaków jest w Polsce, a nie w GB. Politycy boja si, że jak zaczną wracać Ci Polacy z GB to nie będzie pracy dla nich na zasiłki nie będzie więc nie będą mogli kraść tyle co teraz, mówię wam tu ich boli :P

! Odpowiedz
0 0 ~lelo49

Poważny polityk zastanowiłby się trochę, a nie klapał ozorem o bojkocie ,bojkotować można wszystko ,najlepiej naszą pracę w Anglii,zostawmy ich samych z najgorszą robotą

! Odpowiedz
0 0 ~ZNAWCA TEMATU

A CO NA TO RUDY GURU WRAZ ZE SWOIM DWOREM ?????

! Odpowiedz
0 0 ~Eremita

Niech ta banda kolesi obdzielająca się stołkami zniknie w końcu z polskiej sceny politycznej!

! Odpowiedz
0 0 ~hm

Panie Bury, a może tak kilka słów o negocjacjach Pawlaka w sprawie kontraktu gazowego z Rosją? To był dopiero cios. A będzie boleć do 2037 roku, nieprawdaż?

PSL - skradziona tożsamość
http://www.youtube.com/playlist?list=PL2479D914DA2EC1DB

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

ITMTRADE 2,0000 20,5%
INTERBUD 0,5000 17,9%
SYGNITY 3,2900 17,5%
TERMOREX 0,9820 -14,2%
ARCUS 1,7800 -10,6%
SOHODEV 0,5300 -8,9%
Akcje: 170 wzrosło, 147 spadło, 57 bez zmian.
Wolumen: 26 799 962 akcji, obrót: 674 779 444 zł
Aktualizacja: 2020-01-28 16:44:45