PKW nieoficjalnie: Frekwencja powyżej 50%

2015-10-25 21:48
publikacja
2015-10-25 21:48

Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła prawdopodobnie ponad 50 proc.; są to dane nieoficjalne na godzinę 21 - powiedział dziennikarzom wiceszef PKW Sylwester Marciniak w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczych.

"Frekwencja wstępnie, tak nieoficjalnie wynika, jest wyższa niż w roku 2007. Przekroczyła prawdopodobnie 50 proc." - powiedział Marciniak.

Według sondażu Ipsos dla TVP1, TVN24 i PolsatNews frekwencja wyniosła 51,6 proc.

Z sondażu wynika, że wybory wygrało PiS (39,1 proc. poparcia i 242 mandaty pozwalające na samodzielne rządzenie); PO dostała 23,4 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz'15 - 9 proc., Nowoczesna - 7,1 proc. i PSL - 5,2 proc. (PAP)

ago/ ura/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~hehe
Oby tylko PIS nie wiązało się z PSL-owcami w żaden sposób.
Te cwane chłopki roztropki mają tyle za skórą, że wstyd się z nimi zadawać.
~Bogdan
Warto zajrzeć na strone ruchu kontroli wyborów, tam wypunktowali wszystkie nieprawidłowości, wśród nich m.in: w kilku komisjach dopisanie bezdomnych do list, niewpuszczenie męża zaufania rano do sprawdzenia czy urna przed rozpoczeciem wyborów jest pusta, informowanie przez członków komisji by nie głosować na Zbigniewa Warto zajrzeć na strone ruchu kontroli wyborów, tam wypunktowali wszystkie nieprawidłowości, wśród nich m.in: w kilku komisjach dopisanie bezdomnych do list, niewpuszczenie męża zaufania rano do sprawdzenia czy urna przed rozpoczeciem wyborów jest pusta, informowanie przez członków komisji by nie głosować na Zbigniewa Stonoge bo ta lista nie startuje i zostanie skreślona, kilku wyborców niedopuszczonych do głosowania bo jak przyszli to przy ich nazwisku był już podpis kogoś innego (w takiej sytuacji jedyne co mogą zrobić to zgłosić przestępstwo na komisariacie policji), brak list Kukiza na kartach, lokale bez warunków intymności i bez możliwości tajnego oddania głosów (wszyscy w lokalu widzą na kogo głosujesz), w jednym z lokali dwie urny do wrzucania głosów, w jednej z komisji komisja informowała że można głosować na spis treści i inne kwiatki
~drzwzgawoko
Gdybyśmy mieli sprawną prokuraturę i sądy, z PSL ostało by się na wolności 10%, a z PO 25% składu personalnego klubów parlamentarnych.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki