PKO Bank Polski ponownie obniża oprocentowanie lokat

analityk Bankier.pl

Z początkiem lipca największy bank w kraju obniżył oprocentowanie wybranych lokat terminowych. Stawki spadły o 0,1-0,25 pkt. proc. Zmiany objęły także ofertę Inteligo  – internetową markę PKO BP.

Jest to już kolejna obniżka oprocentowania lokat w PKO Banku Polskim. W maju informowaliśmy, że bank obciął stawki na lokatach mobilnych, czyli depozytach, które można założyć z poziomu smartfona z aplikacją IKO. Tym razem obniżki dotyczą lokat standardowych o średnich i dłuższych terminach zapadalności.

Od 1 lipca oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej odnawialnej wynosi od 0,4 proc. do 0, 6 proc. w zależności od zdeponowanej kwoty (poprzednio od 0,5 proc. do 0,7 proc.), 6-miesięcznej internetowej od 0,7 do 0,9 proc. (poprzednio od 0,9 do 1,1 proc.), 12-miesięcznej internetowej od 1 do 1,2 proc. (poprzednio 1,1 do 1,3 proc.), 12−miesięcznej progowej od 0,6 do 0,9 proc. (poprzednio od 0,7 do 1 proc.), a 12-miesięcznej na nowe środki 1 proc. (poprzednio 1,1 proc.). Do poziomu 0,1 proc. spadło także oprocentowanie lokat walutowych.

(fot. moodboard / YAY Foto)

Bank obniżył także oprocentowanie wybranych lokat z oferty Inteligo. Od 1 lipca oprocentowanie hop lokaty 3M spadło z 0,83 do 0,8 proc., hop lokaty 6M z 1,08 do 0,9 proc., hop lokaty 12M z 1,31 do 1,2 proc., a Igo lokaty do poziomu od 0,8 do 1,2 proc. w zależności od zdeponowanej kwoty (poprzednio 0,9 do 1,3 proc.).

Wszystkie podane wyżej stawki są stawkami „brutto”. Oznacza to, że od osiągniętego zysku należy jeszcze odprowadzić 19 proc. podatku Belki.

Stopy procentowe NBP stoją w miejscu już od ponad dwóch lat. Mimo tego banki systematycznie obniżają oprocentowanie depozytów. W wielu bankach stawki są już w zasadzie symboliczne i nie chronią oszczędności przed inflacją. Banki decydują się na obniżki, by poprawić swój wynik prowizyjny. Niższe oprocentowanie lokat to jedna z konsekwencji wprowadzenia podatku bankowego, przed którą ostrzegał Narodowy Bank Polski.  

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~klient_pko_bp

Za to nalicza sobie ogromne koszty za kredyty ( zwłaszcza agencje tego banku wprowadzając w błąd) i opłaty za przelewy z karty kredytowej- 15 zł za jeden przelew.

! Odpowiedz
2 7 czytacz

czy ktoś jeszcze trzyma lokaty w takim banku?

! Odpowiedz
1 2 and-owc

Moderator nie pozwala wypowiedzieć się do "końca".
Założyłem "wczoraj" konto w "Inteligo" (PKO)- komentuję "stare" czasy.
Młodym to nie "pasuje" (nauka poszła w "las".

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~malarz

A mnie kapie z pędzla po używaniu

! Odpowiedz
1 0 czytacz

a dużego masz tego pędzla?

! Odpowiedz
4 6 norbert_norbert

Bank najpierw zabierze potem cos skapni.e Bank PKOBP to Nr 1 wsrod ilosci umow pseudo-frankowych czyli przekretu na franka. Czy znany jest ten raport "skutkow spolecznych braku rozwiazania problemu pseudo-kredytow psudo-waloryzowanych kursem waluty" przygotowany na zamowienie kancelarii Rezydenta Dudy dot. ustawy anty-frankowej ?
https://www.bankowebezprawie.pl/skutki-spoleczne-kancelaria-prezydenta/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 19 ~Antoni

Bezpieczne depozyty tylko u Tadeusza z Torunia!

! Odpowiedz
2 10 ~Rysiek

Jeszcze wywalić Zbycha Jagiełłę! Dosyć tego drenowania kieszeni klientów tylko po to by ten buc dalej był prezesem!

! Odpowiedz
6 19 ~Wc

Szukają kasy na kolejne upadła skoki.......brawo PiS.....

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl