REKLAMA

PKN Orlen podał datę walnego ws. połączenia z PGNiG

2022-08-25 18:14, akt.2022-08-25 18:22
publikacja
2022-08-25 18:14
aktualizacja
2022-08-25 18:22

Zarząd PKN Orlen zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy koncernu w sprawie połączenia z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na 28 września tego roku - poinformował PKN Orlen w czwartkowym komunikacie giełdowym.

PKN Orlen podał datę walnego ws. połączenia z PGNiG
PKN Orlen podał datę walnego ws. połączenia z PGNiG
fot. Michael715 / / Shutterstock

Pod koniec lipca PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek. W zamian za jedną akcję PGNiG jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu - podały wówczas obie spółki. Jak wyjaśniono, połączenie będzie polegało na przeniesieniu majątku PGNiG do PKN Orlen w zamian za akcje PKN Orlen przyznawane akcjonariuszom PGNiG.

PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały w lipcu 2020 r. list intencyjny w sprawie rozpoczęcia procesu przejęcia PGNiG. W maju 2021 r. Skarb Państwa podpisał umowę o współpracy z Orlenem, Lotosem i PGNiG dotyczącą przejęcia kontroli przez PKN Orlen nad Grupą Lotos i PGNiG. Także w maju 2021 roku PKN Orlen zgłosił do Prezesa UOKiK zamiar koncentracji, polegający na przejęciu bezpośredniej kontroli nad PGNiG.

W marcu tego roku UOKiK wydał warunkową zgodę na połączenie Orlenu i PGNiG. Warunkiem transakcji jest wyzbycie się kontroli PGNiG nad Gas Storage Poland - operatorem magazynów gazu. Decyzja przewiduje także obowiązek zawarcia lub utrzymania z Gas Storage Poland umowy powierzającej obowiązki operatora systemu magazynowania po wyzbyciu się kontroli nad tą spółką.

Na realizację środka zaradczego PKN Orlen i PGNiG mają 12 miesięcy od momentu dokonania koncentracji. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (1)

dodaj komentarz
neulukas
Skarb Państwa posiada tylko 27,52 proc akcji Orlenu. Slarb Państwa posiada 71,88 proc udziałów PGNIG. Po fuzji Skarb Państwa będzie miał nadal mniej niż 50% udziałow Orlenu. To oznacza, że na zawsze pozbywamy się wielu koncesji na całym świecie a o Polskim majątku będzie decydował obcy kapitał! NIE DLA FUZJI PGNIG Z ORLENEM !!Skarb Państwa posiada tylko 27,52 proc akcji Orlenu. Slarb Państwa posiada 71,88 proc udziałów PGNIG. Po fuzji Skarb Państwa będzie miał nadal mniej niż 50% udziałow Orlenu. To oznacza, że na zawsze pozbywamy się wielu koncesji na całym świecie a o Polskim majątku będzie decydował obcy kapitał! NIE DLA FUZJI PGNIG Z ORLENEM !!! KTO MA W TYM INTERES? BO NAPEWNO NIE POLACY!

Powiązane: Połączenie PGNiG i Orlenu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki