REKLAMA

PHN rozważa emisję obligacji w IV kw.

2020-10-30 18:08
publikacja
2020-10-30 18:08
fot. Krystian Maj / FORUM

Polski Holding Nieruchomości rozważa przeprowadzenie w czwartym kwartale 2020 r. emisji obligacji i obecnie zakłada, że jej wartość nie przekroczy 300 mln zł, przy czym nie wyklucza też możliwości podwyższenia wartości emisji o 20 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

"(...) rozważa dokonanie emisji obligacji w ramach zmienionego Programu w czwartym kwartale 2020 r., z zastrzeżeniem wystąpienia odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych. Maksymalna aktualnie rozważana wartość emisji nie przekroczy kwoty 300.000.000 zł, przy czym w przypadku dużego zainteresowania ze strony inwestorów na etapie budowania księgi popytu, spółka nie wyklucza możliwości podwyższenia wartości emisji o dodatkowe 20 proc." - napisano w komunikacie.

PHN podał, że ostateczna decyzja o emisji obligacji oraz jej szczegółowych warunkach zostanie podjęta na etapie podejmowania uchwały w tej sprawie przez zarząd.

W kwietniu 2019 roku Polski Holding Nieruchomości ustanowił siedmioletni program emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł.

Spółka poinformowała w piątek, że zdecydowała o aktualizacji tego programu mającego na celu m.in. uwzględnienie zmian w przepisach prawa, które weszły w życie w trakcie jego obowiązywania. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki