PA Nova chce w VI ruszyć z projektem w Częstochowie; kolejne trzy na przełomie roku

2019-04-04 14:52
publikacja
2019-04-04 14:52
fot. Krystian Maj / FORUM

PA Nova planuje rozpocząć w czerwcu 2019 roku budowę parku handlowego w Częstochowie. Realizacja kolejnych obiektów - w Kłodzku, Zamościu i Skawinie - powinna rozpocząć się na przełomie 2019 i 2020 roku - wynika z wypowiedzi wiceprezes ds. rozwoju Ewy Bobkowskiej.

PA Nova podała, że jej bank ziemi obejmuje siedem gruntów o łącznej powierzchni 22,1 ha. Są to m. in. działki w Częstochowie, Zielonej Górze, Kłodzku, Zamościu i Skawinie.

"Rozpoczęliśmy już budowę w Zielonej Górze. Zakończenie przewidujemy w listopadzie. W czerwcu rozpoczniemy realizację w Częstochowie" - powiedziała podczas czwartkowej konferencji wiceprezes ds. rozwoju Ewa Bobkowska.

Jak poinformowała, w Zielonej Górze i Częstochowie mają powstać markety spożywcze oraz własne obiekty handlowe.

Spółka przygotowuje także projekt w Kłodzku i Zamościu. W tych lokalizacjach z kolei mają powstać własne parki handlowe i - najprawdopodobniej - markety budowlane. Bobkowska zaznaczyła, że rozmowy w tej kwestii nie są jeszcze sfinalizowane.

Park handlowy ma powstać również w Skawinie.

"Mamy skompletowanych najemców. Jeśli nie w tym - to w przyszłym roku ten park zostanie otwarty" - powiedziała Bobkowska.

Poinformowała też, że powierzchnia parków handlowych, o których mowa, wynosi 2-4 tys. m kw.

Zarząd poinformował, że w przypadku Kłodzka, Zamościa i Skawiny w tym roku można spodziewać się pozwoleń na budowę, ale realizacja projektów powinna rozpocząć się na przełomie 2019 i 2020 roku.

Spółka posiada także działki w Płocku i Przemyślu.

"W Przemyślu dostaliśmy już pozwolenie na budowę. Będą to trzy budynki - 138 mieszkań. Ruszamy w tej chwili z przedsprzedażą, zobaczymy jaki będzie odzew" - powiedziała Ewa Bobkowska.

Spółka chce wprowadzać mieszkania do sprzedaży etapowo. Na razie zaoferowano jeden budynek z około 40 mieszkaniami.

"Mamy już kilka zawartych umów rezerwacyjnych. Jeżeli będziemy mieli 50 proc. umów rezerwacyjnych to chcielibyśmy ruszyć z budową w drugiej połowie roku" - powiedziała wiceprezes ds. rozwoju.

Projekt w Przemyślu będzie pierwszym projektem mieszkaniowym PA Nova w Polsce. W Niemczech spółka realizuje budowę 38 apartamentów.

"Na koniec kwietnia oddajemy cały kompleks, obecnie mamy sprzedaną połowę apartamentów i negocjujemy sprzedaż kolejnych. W naszej opinii do końca roku - do września, października - powinniśmy sprzedać wszystkie te apartamenty" - powiedziała Ewa Bobkowska.

Planowany termin oddania do użytkowania inwestycji w Niemczech to drugi kwartał tego roku.

W 2018 roku PA Nova odnotowała 183,5 mln zł przychodów wobec 248 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 34,9 mln zł wobec 35,6 mln zł przed rokiem, a zysk netto 17,7 mln zł wobec 20 mln zł odnotowanych w roku 2017. Rentowność netto wzrosła w minionym roku do 10 proc. z 8 proc. rok wcześniej. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki