REKLAMA

Ostre słowa prezydenta USA do Kongresu. "Jeśli Putin zajmie Ukrainę, to nie zatrzyma się na niej"

2023-12-06 19:28
publikacja
2023-12-06 19:28

Prezydent USA Joe Biden, który naciska na Kongres, by przyjął jego wniosek o zwiększenia środków przeznaczonych na pomoc dla Kijowa ostrzegł w środę, że jeśli prezydent Rosji Władimir Putin zajmie Ukrainę, to nie zatrzyma się na niej.

Ostre słowa prezydenta USA do Kongresu. "Jeśli Putin zajmie Ukrainę, to nie zatrzyma się na niej"
Ostre słowa prezydenta USA do Kongresu. "Jeśli Putin zajmie Ukrainę, to nie zatrzyma się na niej"
fot. Yuri Gripas - Pool via CNP / / The Mega Agency

Prezydent zapowiedział, że będzie zabiegał o kompromis z Republikanami w Izbie Reprezentantów, którzy domagają się dodatkowych funduszy na zabezpieczenie południowej granicy Stanów Zjednoczonych, by uzyskać ich akceptację dla zwiększenia pakietu pomocowego dla Kijowa.

Niezdolność Waszyngtonu do dostarczenia Ukrainie dodatkowej pomocy działa na korzyść Putina - podkreślił Biden, odnosząc się do stanowiska republikańskich kongresmenów, którzy odrzucili jak dotąd propozycje porozumienia w sprawie tej pomocy.

„Cały świat przygląda się temu, co zrobią Stany Zjednoczone w ramach pomocy Ukrainie" - dodał prezydent. Podkreślił, że nie wiadomo, co zrobią inne państwa na rzecz Ukrainy, jeśli USA nie staną na wysokości zadania. Wsparcie finansowe dla Kijowa "nie może już czekać", a porażka wniosku w tej sprawie w głosowaniu w Izbie Reprezentantów byłaby "najlepszym prezentem dla Putina" - oznajmił prezydent.

"Wzywam Kongres, by stanął po stronie wolności" - zaapelował Biden przed kolejnym głosowaniem w Izbie Reprezentantów w sprawie środków dla Ukrainy. (PAP)

fit/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (13)

dodaj komentarz
mirek6504
Ktoś z ,,bankier pl.. nie wysłuchał całego przemówienia a artykow wyrwany z kontekstu ,, otóż prezydent Biden powiedział że jeżeli kongres nie przyjmie pomocy dla Ukrainy i Putin zajmie ukraine to amerykańscy żołnierze będą musieli walczyć o niepodległość Ukrainy z Rosjanami,,radzę się zaznajomić z przemówieniem Bidena ?? Bądźcie Ktoś z ,,bankier pl.. nie wysłuchał całego przemówienia a artykow wyrwany z kontekstu ,, otóż prezydent Biden powiedział że jeżeli kongres nie przyjmie pomocy dla Ukrainy i Putin zajmie ukraine to amerykańscy żołnierze będą musieli walczyć o niepodległość Ukrainy z Rosjanami,,radzę się zaznajomić z przemówieniem Bidena ?? Bądźcie obiektywni !!! Ja na miejscu Ukraińców bym dał dla kongresu USA 48 godzin ultimatum albo kasa albo amerykanski żołnierzy będzie walczył z Rosjanami jeszcze raz się potwierdza ze ukraińscy żołnierze to mięso armatnie dla Usa,, a co do bankier.pl.. uważajcie abyście nie stracili koncesji ??
arturnow
Duda na to “nie strasz, nie strasz”
bha
Cóż...Jakby od dekad nie odpowiedzialnie nie rosło bez umiaru codziennie zadłużenie ogólne to raczej nie byłoby większego problemu z taką kasą.A tak to ......
trpaslik
To bardzo pouczająca lekcja dla tych, którzy uważają że nasze bezpieczeństwo powinniśmy oprzeć na sojuszu z Jankesami. Tak jak w 39 opieraliśmy na sojuszu z Anglią i Francją. Teraz jednak możemy się nauczyć na doświadczeniach Ukrainy. Ale wątpię, żebyśmy wyciągnęli z tego jakąś naukę.
tomek323
Nie ma żadnych rozliczeń ze 100 mld danych Ukrainie; jest to tym bardziej dziwne, że wszyscy wiedzieli jak skorumpowanym jest krajem…
abcx
Migranci ważniejsi niż Ukraina, no niezły cyrk, a nie można jakiś kompromis zrobić trochę mniej migrantów i trochę pomocy Ukrainie?
proanty
Marsz wojsk Putina skończy sie na Odessie. Zachód będzie podpisywał papiery, które napisze Rosja w połowie przyszłego roku. Wojna na Ukrainie zakończy sie tak jak wszystkie, które wywołała CIA rękami USA
proanty odpowiada (usunięty)
Skoro przywolujesz Reptilian dla podkreślenia bezsensowności tego co napisąłem, to znaczy, jak większość byłeś karmiony nasza propagandą. Nistety, Putin i jego wysłannic co rusz zapowiadali, że dalsze przesuwanie granic NATO skończy sie ich interwencją. Ani sie z tym nie krył ani nie owijał w bawełnę. Większość przytomnych analityków Skoro przywolujesz Reptilian dla podkreślenia bezsensowności tego co napisąłem, to znaczy, jak większość byłeś karmiony nasza propagandą. Nistety, Putin i jego wysłannic co rusz zapowiadali, że dalsze przesuwanie granic NATO skończy sie ich interwencją. Ani sie z tym nie krył ani nie owijał w bawełnę. Większość przytomnych analityków zachodnich teś to przewidywała. CIA postawiła na jedną kartę, że uda im sie złamac gospodarczo Rosję jeśli przedłużą działania zbrojne. Pomylili się a cene płaci Ukraina swoimi ludźmi. Putin zostałby obalony tylko w przypadku gdyby nie rozpoczął wojny. Pora zrozumieć, że reszta świata nie chce naszej wersji demokracji

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki