Od maja za roaming zapłacisz jeszcze mniej

Od końca kwietnia 2016 r. w Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe limity opłat za roaming międzynarodowy. Inną ważną zmianą, którą wprowadza nowy pakiet telekomunikacyjny, jest możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, jeżeli ten nie dotrzyma jej warunków dotyczących szybkości przesyłania danych.

Opłaty roamingowe zostaną obniżone już 30 kwietnia bieżącego roku. Maksymalnie będziemy płacić 0,02 euro za SMS, 0,05 euro za minutę rozmowy wychodzącej i również 0,05 euro za megabajt przesłanych danych. Wszystkie opłaty za roaming w Unii zostaną całkowicie zniesione 15 czerwca 2017 r.

Operatorzy nie muszą jednak zgadzać się na tak niskie opłaty i mają prawo wnioskować o ich podwyższenie. Jeżeli wprowadzenie limitów przez Unię Europejską spowoduje wzrost kosztów połączeń krajowych bądź nałożenie dodatkowych opłat abonamentowych na klientów danego operatora, wówczas może on zawnioskować o zwiększenie minimalnych opłat za roaming europejski wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Dominik Wartecki, PR manager z platformy SerwerSMS.pl.

Jedną z najważniejszych zmian dla klienta jest też możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, w przypadku gdy nie spełni on gwarancji zapisanych w umowie, które dotyczą szybkości przesyłania danych. Jeżeli operator zobowiązał się do przesyłu danych np. na poziomie 5 Mb/s i tego nie zrealizował, możemy rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym podkreśla ekspert.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mhm

€5 za 100 MB — to nadal drogo, ale postęp jest: obecnie pewien polski operator oferuje pakiet 100 MB w UE za 30 zł.

! Odpowiedz
0 0 ~p23

3gb w unii i 3 w pl w pakiecie.place ok 150 zł miesięcznie.

! Odpowiedz
0 1 ~mhm odpowiada ~p23

„place ok 150 zł miesięcznie”
— czyli, jak rozumiem, musisz to opłacać każdego miesiąca?

Jeśli dużo podróżujesz, to pewnie się opłaca, ja od czasu do czasu wyjeżdżam głównie służbowo, tzn. większość czasu mam WiFi i takie 100 MB za 30 zł wystarcza, ale skoro teraz standardowy roaming będzie tańszy, to tylko lepiej (można będzie wykorzystać np. 70 albo 150 MB).
Koszt Plus Internet, który mam w BlackBerry to 100 zł za 12 GB gratis (tzn. po doładowaniu 100 zł na koncie zostaje 115 zł + 12,15 GB), wystarcza mi to na 3–4 miesiące, więc jest to dużo taniej, niż Twoje 150 zł/mc. Drugi mój net to Play Online, ogólnie też sporo tańszy od Twojego – 45 zł/mc bez limitu w Polsce, a teraz w roamingu też maks. 0,05 €/MB.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mhm

Ech, nie jest tak dobrze — €5 za 100 MB to maksymalna DODATKOWA opłata za roaming :(

! Odpowiedz
0 3 ~lkjlk

czyli w zasadzie wszystkie łącza internetowe będą rozwiązywane bo każda umowa w polsce daje w umowie gwarancję DO TYLU I TYLU MB DANYCH a nie gwarantuje tyle i tyle danych.

! Odpowiedz
0 3 ~fiolet

"w przypadku gdy nie spełni on gwarancji zapisanych w umowie, które dotyczą szybkości "
W umowach polskich nie ma gwarancji. Operator ma przywileje, abonent ma obowiązki.

! Odpowiedz
8 7 ~afsddsf

Oj to nasi operatorzy wyzyskiwacz będą skomleć niczym POpaprańcy oderwani od koryta, ale spokojnie coś wymyślą np. roaming 20gr. min. za to krajowe 2zł.........

! Odpowiedz
3 1 ~fiolet

Moze byc roaming 20 gr/min naliczany godzinowo. Każda rozpoczęta godzina 12 zł
Z internetem podobnie do 100 Mbit. Minimum 0.

! Odpowiedz
0 4 ~spokojnie

Podane kwoty - są kwotami na których operator i tak zarabia. Dlatego nie ubolewajcie nad ich "krzywdą"

! Odpowiedz
0 5 ~wojtek

problem w tym że chyba nikt nie określa minimalnej prędkości a maksymalną...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne