REKLAMA
WAŻNE

Obowiązkowe szczepienia w Niemczech. Projekt ustawy jest gotowy

2022-01-21 16:10
publikacja
2022-01-21 16:10
Obowiązkowe szczepienia w Niemczech. Projekt ustawy jest gotowy
Obowiązkowe szczepienia w Niemczech. Projekt ustawy jest gotowy
fot. Dziurek / / Shutterstock

Siedmiu posłów z koalicji rządowej SPD, FDP i Zielonych przygotowało pierwszy projekt ustawy wprowadzającej powszechny obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Parlamentarna debata na ten temat zaplanowana jest na najbliższą środę.

„W tej ważnej kwestii jesteśmy ponadpartyjni, chcemy doprowadzić do demokratycznego konsensusu w sprawie najlepszego możliwego rozwiązania” – uzasadnili posłowie. „Naszą motywacją jest przede wszystkim długofalowe przygotowanie kraju na nadchodzący sezon jesienno-zimowy oraz zapobieganie przeciążeniu systemu opieki zdrowotnej w przypadku kolejnych fal infekcji.”

W projekcie brakuje zapisów dotyczących ewentualnych sankcji za odmowę przyjęcia szczepienia. Nie podano również liczby obowiązkowych dawek szczepień.

Pod listem podpisali się posłowie z SPD, Zielonych i FDP. „Zabrakło jednak podpisów polityków z Unii CDU/CSU” – zauważa „Die Welt”.

Marzena Szulc 

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (11)

dodaj komentarz
ddaamm
Demokracja = tyrania większości ;)

A gdzie ta słynna tolerancja wobec mniejszości? xD
dididif
Od 1/02 tracą ważność zielone kenkarty komunistyczne (9 miesięcy) dla najwierniejszego aktywu komunistycznego, co się wyznakował przed czerwcem zeszłego roku. Tutaj zwykły booster nie pomoże, od nowa wyznakowani komuniści będą znowu znakowani dwukrotnie, by uzyskać dostęp do aktywnej zielonej kenkarty Od 1/02 tracą ważność zielone kenkarty komunistyczne (9 miesięcy) dla najwierniejszego aktywu komunistycznego, co się wyznakował przed czerwcem zeszłego roku. Tutaj zwykły booster nie pomoże, od nowa wyznakowani komuniści będą znowu znakowani dwukrotnie, by uzyskać dostęp do aktywnej zielonej kenkarty komunistycznej.
oklahoma_kid
A jak tam w Austrii to wygląda, ktoś wie? bo jakieś protesty były, a przepchneli to. Słabo te opory społeczne wygłądają
piwic
W Austrii wygląda to tak, że żadnego obowiązkowego udziału w eksperymencie nie będzie. To co tam buce w parlamencie spłodziły nie ma żadnego znaczenia.
dididif
Komuniści czują się mocno i prą do wojny domowej, by w majestacie prawa otwierać obozy pracy i zagłady w których będą mieszkać "terroryści" czyli zdrowi, wolni od komunizmu.
piwic
Fikają niemieckie posły, fikają. Załóżmy, że przegłosują, załóżmy, że fejkowy bundesrat zatwierdzi, załóżmy, że fejkowy trybunał konstytucyjny (bundesgerichtshof) nie będzie miał zastrzeżeń i tak spłodzone gówno wejdzie w życie, to jednak zbrodniarze o czymś zapomnieli. Że nie mają tyle milicji, żeby to wprowadzić w życie.
abcx
W "ustawce" pewnie standardowe fikołki: posłowie i administracja centralna wyłączona z obowiązku podobnie jak w USA, obowiązek tylko dla pospólstwa.
czarny_bambo
Ponadpartyjnie porozumieli sie z Pfizerem. Dzialaja na prawde ogromne pieniadze ze tylu politykow potrafili przekupic.
piwic
Myślę, że sporo z tych kreatur wcale nie musieli przekupywać, bo sporo z nich to pedofile najcięższego kalibru i są w garści.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki