REKLAMA

Obietnicę PiS budowy 3 milionów mieszkań zrealizuje Andrzej Aumiller

2006-11-03 13:26
publikacja
2006-11-03 13:26
Prezydent Lech Kaczyński wprowadził zmiany na stanowisku szefa resortu budownictwa. Polityk Samoobrony zastąpił na stanowisku ministra budownictwa posła tej samej partii Antoniego Jaszczaka, który utracił zaufanie Andrzeja Leppera. Jednocześnie premier podtrzymał zapowiedzi PiS, że w ciągu 8 lat w Polsce powstanie 3 mln mieszkań.

Premier Jarosław Kaczyński na uroczystości w Pałacu Prezydenckim podziękował ustępującemu szefowi resortu budownictwa. Podkreślił jego dokonania na stanowisku ministra, szczególnie prace nad umożliwieniem zdobycia mieszkań dla młodych ludzi. Premier zaznaczył, że Antoni Jaszczuk przygotował plan przekazania gruntów pod budownictwo. Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że Andrzej Aumiller będzie kontynuował prace rozpoczęte przez Jaszczuka.

Podczas uroczystości premier Kaczyński podtrzymał zapowiedzi PiS, wedle których w ciągu 8 lat w Polsce ma powstać 3 mln mieszkań.

Wcześniej Andrzej Aumiller powiedział IAR, że ma wiele pomysłów na uzdrowienie polskiego budownictwa mieszkaniowego. Jego zdaniem trzeba między innymi jak najszybciej utworzyć program polskiego budownictwa mieszkaniowego, który obejmie kompleksowo cały kraj. Andrzej Aumiller przewiduje również ścisłą współpracę z Unią Europejską ze względu - jak podkreślił - na środki przeznaczone przez Unię na budownictwo. Zdaniem Aumillera należy popierać wszystkie bez wyjątku formy budownictwa, gdyż jego rozwój wpływa na wzrost koniunktury w przemyśle wspomagającym, a to są miejsca pracy - mówił. Aumiller również rozważał wprowadzenie tak zwanej renty komunalnej, która pomogłaby pozyskiwać mieszkania komunalne oraz dopłaty do czynszów.

Andrzej Aumiller był założycielem Unii Pracy i posłem tej partii w Sejmie poprzedniej kadencji. Był przewodniczącym sejmowej komisji śledczej powołanej do sprawy Orlenu. W ubiegłorocznych wyborach nie dostał się do parlamentu. Startował do Sejmu z listy Samoobrony.

Źródło: IAR
Źródło:
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~
hehe tylko kto powiedział, że te mieszkania będą za darmo?
~Tomek
A cos ty myślał ;)
Wymyślą sobie, że za karę za wyjazd zagranicę zabiorą i będą rozdawać.
Nasz aktualny rząd jest zdolny do wszystkiego.
~Tomek
Nie trzeba nic realizować.
Prawie im się to udaje bez "ekspertów"!
W końcu zwolnią się te 3 miliony mieszkań po tych co wyjadą z naszego kraju!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki