REKLAMA

OT Logistics rozwiązało przedterminowo umowę dzierżawy nieruchomości w porcie w Gdańsku

2020-09-29 19:50
publikacja
2020-09-29 19:50
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

OT Logistics podpisało z zarządem Morskiego Portu Gdańsk porozumienie w sprawie przedterminowego rozwiązania 30-letniej umowy dzierżawy nieruchomości położonej w Gdańsku w Porcie Zewnętrznym - podała spółka w komunikacie.

"Rozwiązanie umowy dzierżawy nastąpiło ze względu na zmianę okoliczności gospodarczych realizacji planowanej przez spółkę inwestycji na terenie nieruchomości w założonym wcześniej terminie i przewidywanym kształcie" - napisano.

W ramach rozliczeń, spółka przekazała wydzierżawiającemu projekt budowlany i pozyskaną dokumentację budowlaną oraz wyraziła zgodę na przeniesienie na wydzierżawiającego pozwolenia na budowę.

OT Logistics szacuje, iż rozwiązanie umowy dzierżawy będzie miało dodatni wpływ na skonsolidowany wynik netto grupy za III kwartał 2020 roku w wysokości ok. 13 mln zł. Stanowi to różnicę pomiędzy zobowiązaniem finansowym z tytułu umowy dzierżawy a wartością prawa do użytkowania aktywów oraz wartością inwestycji rozpoczętych odpisanych w koszty.

Spółka podpisała umowę dzierżawy nieruchomości o pow. ok. 26 ha wraz z częścią Pirsu Rudowego w 2015 roku. Planowała wybudować tam terminal przeładunkowo-składowy wyspecjalizowany w ładunkach agro. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki