REKLAMA

OLX usuwa oferty "noclegów na czas kwarantanny"

2020-03-18 18:00
publikacja
2020-03-18 18:00

Przybywa podmiotów, które próbują zarobić na epidemii koronawirusa. Chętnych nie brakuje także na rynku nieruchomości. OLX informuje, że zabroni wystawiania ofert wynajmu w powiązaniu z koronawirusem - czy ściślej - kwarantanną, jakiej niektórzy mogą lub chcą się poddać.

Zawyżane ceny maseczek, rękawiczek, mydła czy termometrów to tylko niektóre przykłady prób wzbogacenia się na strachu przed koronawirusem, jaki opanował część społeczeństwa. Podczas masowych zakupów pod koniec ubiegłego tygodnia sprzedawcy mieli szansę upolować takich klientów, którzy podejmą próbę uzupełnienia zapasów za wszelką cenę, nie zważając na istotnie wyższe niż jeszcze kilka dni wcześniej ceny. Rząd próbuje zadać kres próbom zbicia fortuny w ten sposób. W związku Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

fot. / / OLX.pl

"Mieszkanie pod kwarantannę"

I właśnie na treść tego rozporządzenia powołują się przedstawiciele olx.pl, zawiadamiając w swoim najnowszym komunikacie o blokowaniu ofert "wynajmu nieruchomości (noclegów) na czas kwarantanny". Nowe oferty zawierające tego rodzaju frazy nie będą publikowane, a te, które pojawiły się tam wcześniej, zostaną usunięte. Ograniczenie jest czasowe i potrwa do odwołania, a o jego zniesieniu zdecyduje rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju i dalsze dyspozycje rządu.

W momencie publikacji tego materiału oferty typu "Mieszkanie pod kwarantannę", "Mieszkania Kraków. Na okres kwarantanny!", "Apartament na kwarantannę" wciąż były dostępne w serwisie.

Zakaz dla maseczek, żeli antybakteryjnych itp.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu OLX poinformował o usuwaniu ofert sprzedaży towarów służących do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania lub blokowania zakażenia koronawirusem.

W szczególności postanowienie dotyczyło obrotu takimi towarami, jak: żele, płyny i inne substancje o działaniu antybakteryjnym; maski i maseczki chirurgiczne, ochronne i higieniczne; fartuchy chirurgiczne;
odzież operacyjna; płyny, preparaty i produkty do dezynfekcji; medyczne ochraniacze do obuwia; rękawice chirurgiczne, zabiegowe, diagnostyczne; czepki medyczne oraz produkty aseptyczne, jałowe albo sterylne.

Wcześniej podobne kroki podjęło m.in. Allegro. "Sprzedawcy zwęszyli okazje i zawyżają ceny produktów, które rzekomo mają chronić przed zakażeniem" - podawano wówczas w komunikacie.

MW

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zygi44
Eh, nieźle się nakombinowałem, żeby kupić składniki do zrobienia płynu do dezynfekcji, nie wszystko wyłączyli. Ja nie wiem czy to jest dobry pomysł by kasować takie oferty. Raczej dać grube ostrzeżenie w stylu "cena tego produktu jest 1000% wyższa niż miesiąc temu". Na moje to by się uspokoiło za tydzień,Eh, nieźle się nakombinowałem, żeby kupić składniki do zrobienia płynu do dezynfekcji, nie wszystko wyłączyli. Ja nie wiem czy to jest dobry pomysł by kasować takie oferty. Raczej dać grube ostrzeżenie w stylu "cena tego produktu jest 1000% wyższa niż miesiąc temu". Na moje to by się uspokoiło za tydzień, bo Janusze by się zorientowali, że zostali z dużym towarem w ręku który już nikt nie chce kupować po tych cenach. I zaczęły by się promocje. Zwykła bańka - to by pękło.
and00
Głupota, co, lepiej niech siedzą z rodzinami zarażają?
zygi44
Przecież to się tylko tak nazywa, to nadal jest zwyczajny wynajem krótkoterminowy dla tych co im przyszło do głowy wakacje zrobić i pojeździć sobie po kraju to tu to tam, bo przecież nie ma ludzi, szklaki turystyczne puste...
mick63
Wracając do tematu wynajmu mieszkań na kwarantannę to rząd nie powinien się wpier....ć!!! jeżeli ktoś chce coś takiego wynająć to jest jego sprawa, nieważne za ile. Pracując powiedzmy w szpitalu lub innym miejscu gdzie jest styczność z dużą ilością osób sam bym o tym pomyślał żeby ochronić rodzinę! Tyle mieszkań Wracając do tematu wynajmu mieszkań na kwarantannę to rząd nie powinien się wpier....ć!!! jeżeli ktoś chce coś takiego wynająć to jest jego sprawa, nieważne za ile. Pracując powiedzmy w szpitalu lub innym miejscu gdzie jest styczność z dużą ilością osób sam bym o tym pomyślał żeby ochronić rodzinę! Tyle mieszkań stoi wolnych na wynajem krótkoterminowy, tego typu oferty poza tym byłby pomocą dla osób posiadających takie lokale. Odnośnie kwarantanny dla Polaków wracających do kraju to jakaś farsa!!! Na granicy podają adres i tyle a co z drogą od granicy do miejsca kwarantanny ???? Ludzie którzy korzystają z dobroci rządu w postaci lotu do domu (dla niezorientowanych nie są to loty darmowe, trzeba za nie słono płacić) wysiadają w Warszawie i dalej radź sobie sam. Przecież taka osoba musi jakoś dotrzeć do domu, zrobić zakupy bo w lodówce pusto zarażając przy tym inne osoby.
mick63
Nie tylko w nieruchomościach jest nieciekawie, prowadzę sklepy z odzieżą. Od poniedziałku wszystkie mam zamknięte ale koszty stałe pozostały czyli czynsze . Zusy, wypłaty itd. Ok 20000 straty na miesiąc. Jeżeli max od początku maja nie ruszę przynajmniej aby wychodzić na "0" (o jakimkolwiek zysku można raczej Nie tylko w nieruchomościach jest nieciekawie, prowadzę sklepy z odzieżą. Od poniedziałku wszystkie mam zamknięte ale koszty stałe pozostały czyli czynsze . Zusy, wypłaty itd. Ok 20000 straty na miesiąc. Jeżeli max od początku maja nie ruszę przynajmniej aby wychodzić na "0" (o jakimkolwiek zysku można raczej zapomnieć) zaczną się zwolnienia i zawieszenie działalności.
Dobrze że nie mam kredytów i leasingów oraz trochę oszczędności. Jakby nie to to już by było pozamiatane, pomoc rządu w postaci jak to nazwali jakiejś tarczy czy coś jest niewiele warta.
luckyx
Spoko ale ja pracuje w takiej branży że mieszkanie krótko terminowo, pod kwarantanne chętnie bym wynajął, żeby codziennie nie wracać do rodziny
agentnier
Przez ten głupi strach kompletnie zniknął nam klient z rynku nieruchomości. U nas (miasta nie podam) od 2 tygodni w biurze do skutku nie doszła ŻADNA transakcja (wcześniej ok. 10-15 tygodniowo), a bezczelni kupujący oferują cenę o 1-2kPLN mniejszą, niż jest w ogłoszeniu! Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja Przez ten głupi strach kompletnie zniknął nam klient z rynku nieruchomości. U nas (miasta nie podam) od 2 tygodni w biurze do skutku nie doszła ŻADNA transakcja (wcześniej ok. 10-15 tygodniowo), a bezczelni kupujący oferują cenę o 1-2kPLN mniejszą, niż jest w ogłoszeniu! Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja wróci do normy, bo zaczyna się niestety robić nieciekawie...

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki