REKLAMA

Noble Securities obniżył rekomendację dla Eurocash do "trzymaj", a wycenę akcji do 15 zł

2023-09-22 10:10
publikacja
2023-09-22 10:10

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 19 września, obniżyli rekomendację dla Eurocash do "trzymaj" z "kupuj", a wycenę akcji do 15 zł z 18,7 zł wcześniej.

Noble Securities obniżył rekomendację dla Eurocash do "trzymaj", a wycenę akcji do 15 zł
Noble Securities obniżył rekomendację dla Eurocash do "trzymaj", a wycenę akcji do 15 zł
/ Shutterstock

Raport wydano przy kursie 14,83 zł.

"Uwzględniając w naszych prognozach wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu br. oraz zauważając wyraźne słabnięcie konsumenta, który w swoich wyborach coraz częściej kieruje się w stronę dyskontów, oczekiwane spadki dynamiki inflacji, nie sprzyjające sprzedaży porównywalnej, korygujemy w dół nasze prognozy. Ze względu na inflację kosztową oraz nasilającą się wojnę cenową pomiędzy dyskontami oczekujemy dalszej presji na marże" - napisano w raporcie.

Jak dodano, w bieżącym roku Eurocash skupia się na połączeniu jednostek biznesowych hurtu i dalszej digitalizacji biznesu, a od 1 stycznia 2024 r. Cash & Carry oraz Dystrybucja mają funkcjonować jako jedna jednostka. Z kolei w obszarze organizacji sieci powstały Eurocash Sieci Partnerskie, czyli wspólne zarządzanie sieciami Groszek, ABC i Euro Sklep, a równolegle

trwa digitalizacja, która wraz z przyjściem Szymona Mitoraja, nowego członka zarządu, ma iść o krok dalej. Spółka podtrzymała cel strategiczny w postaci wzrostu wyniku EBITDA (przed MSSF16) do 1 mld zł w 2025 roku.

Analitycy oceniają, że mimo pewnej poprawy w ostatnim czasie, utrzymujący się długoterminowy trend zamykania małych sklepów, wraz z spodziewanym spowolnieniem inflacji w krótszym terminie i widoczne wyraźnie już od pierwszego kwartału osłabienie popytu konsumenckiego nie będzie sprzyjać realizacji planów spółki.

"Celem Grupy jest bycie numerem jeden w segmencie supermarketów proximity w Polsce, a Delikatesy Centrum mają być wg prezesa najbardziej konsumencką siecią franczyzową na rynku w ciągu najbliższych trzech lat. Służyć temu mają wzmocnienia kadrowe w detalu" - napisano.

Od sierpnia na stanowisko dyrektora generalnego Eurocash Franczyza zatrudniony został Marek Lipka, a od września dołączył Hugo Mesquita, dyrektor generalny Delikatesów Centrum odpowiedzialny za rozwój sklepów własnych sieci.

"Wsparcie doświadczonych managerów postrzegamy pozytywnie, jako szansę na nadrobienie w kulejącym elemencie strategii tj. pozyskiwaniu nowych sklepów do sieci" - dodano.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Dariusz Dadej nastąpiło 19 września o godz. 14:00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

46400687_Eurocash_NobleSec_0923_dis.pdfpdf
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
ta można wspierać akcja

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki