"Niepodległe" zniżki. Dokąd po promocję z okazji 11 listopada?

100 produktów za darmo, bezpłatne wejścia do muzeów, specjalne promocje pod hasłem "100-lecie Niepodległości". Dla wielu firm Święto Narodowego to kolejna okazja, aby wycisnąć z konsumentów ostatni grosz i to nie tylko na flagę lub przypinkę, ale i na grę czy tańszą kąpiel w basenie miejskim.

(fot. Łukasz Krajewski / FORUM)

Wiele firm postanowiło włączyć się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Niektórzy postawili na narodowe barwy i podarować zniżkę za ubranie z biało-czerwonym akcentem. Inni natomiast celebrują polskie marki i to na nie nakładają w tym czasie specjalne rabaty. 

Tańsze kosmetyki, gry, książki

Do listy promocji związanych ze Świętem Niepodległości można zaliczyć przede wszystkim zniżki na gry komputerowe. Taką ofertę przygotował serwis Gog.com, który proponuje wyprzedaż gier "Made in Poland" oraz platforma sprzedażowa STEAM, gdzie znajdziemy listę przecenionych gier. Ci, którzy chcą zwiedzić polskie zabytki w listopadzie, mogą skorzystać z oferty Zamku Królewskiego na Wawelu oraz promocji przygotowanych dla posiadaczy Karty Warszawiaka, dzięki której będzie można odwiedzić 11 muzeów za symboliczną złotówkę.

Promocje z okazji Święta Niepodległości - przykłady
Sklep/Marka/Instytucja Promocja Czas trwania promocji 
Gog.com Wyprzedaż "Made in Poland", do 80 proc. zniżki na polskie gry Do 11 listopada
Zamek Królewski na Wawelu Darmowe zwiedzanie czterech rezydencji królewskich Od 1 do 30 listopada
Karta Warszawiaka Bilety do 11 muzeów za złotówkę Od 1 września do 30 listopada 2018 r. 
Biedronka 100 darmowych produktów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (akcja zakończona w kwietniu)
Gry patriotyczne w ofercie z okazji Święta Niepodległości
Gry patriotyczne: od 5 do 17 listopada 2018 roku
Tania Książka Wybrane pozycje za 11 zł  Do 11 listopada
Skarbnica Narodowa Jubileuszowy medal za darmo. klient musi opłacić jedynie koszt wysyłki (9,95 zł) Brak informacji
Douglas 20 proc. zniżki na polskie marki Do 12 listopada 2018 roku 
Giacomo Conti 20 proc. zniżki na hasło "1918" Do 11 listopada 2018 roku 
Slippers Family 70 proc. zniżki na trampki i tenisówki z kolekcji "Tylko dla orłów" Brak informacji
STEAM Promocja na wybrane gry (m.in. Dying light, Wiedźmin) Brak informacji 
Solne Miasto Wejście na basen za 7 zł za godzinę, jeśli klient będzie miał na sobie akcent biało-czerwony Od 10 do 12 listopada 2018 r. 
PKO BP "Lokata Niepodległościowa" produkt z wyższym oprocentowaniem  Do 30 listopada 2018 roku 
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl, www.godealla.pl. 

Na promocję wyłącznie polskich marek postawił Douglas, oferując 20 proc. zniżki na nie oraz serwis Gog.com, który proponuje do 80 proc. zniżki na gry "made in Poland".

Banki też świętują

Święto Niepodległości okazało się dobrą przesłanką, aby wprowadzić do swojej oferty także nowe produkty bankowe. Na taki pomysł wpadł PKO Bank Polski, który przedstawił Lokatę Niepodległościową. – Choć depozytowi towarzyszy hasło „Taka lokata zdarza się raz na sto lat”, to stawka, którą jest objęta, jest niewiele wyższa od standardowej oferty banku. Wpłacając środki na podobny produkt – 3-miesięczną lokatę na nowe środki – można otrzymać o 0,118 pp. mniej, czyli 1,80 proc. w stosunku rocznym, o ile otworzy się ją przez bankowość internetową lub mobilną. Różnica jest bardziej zauważalna w przypadku złożenia wniosku przez infolinię lub w oddziale i wynosi 0,418 pp. Z kolei najwyżej oprocentowane lokaty kwartalne oferują obecnie do 4 proc. w skali roku – komentuje Monika Dekrewicz w artykule "PKO BP świętuje lokatą 100-lecie niepodległości". 

Karty płatnicze BOŚ Banku na jubileusz 100-lecia niepodległości Polski
Karty płatnicze BOŚ Banku na jubileusz 100-lecia niepodległości Polski (BOŚ Bank)

Specjalną edycję kart płatniczych z okazji 100-lecia niepodległości Polski wydał BOŚ Bank. Do wyboru jest osiem biało-czerwonych wariantów z okolicznościowym dopiskiem, upamiętniającym obchody tegorocznego 11 listopada.

Nietypową inicjatywę podjął też Narodowy Bank Polski. Na obchody jubileuszu wyda serię nietypowych monet kolekcjonerskich, z których najdroższa ma kształt kuli.


"Oferta NBP obejmuje trzy monety okolicznościowe. Złota jednozłotówka o masie dwóch uncji została wyemitowana w nakładzie do tysiąca sztuk i będzie sprzedawana po 13 000 złotych. Przy obecnej cenie uncji złota (ok. 4 625 zł) oznacza to 40% tzw. premii kolekcjonerskiej ponad wartość kruszcu zawartego w monecie" – pisaliśmy w środę. – Najciekawiej prezentuje się złota moneta w kształcie kuli o nominale 2018 zł. NBP wypuści na rynek maksymalnie sto sztuk tego okazu w cenie 54 000 złotych za sztukę" – informował Krzysztof Kolany.

Narodowy Bank Polski wprowadził również na tę okazję banknot 20 zł z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Banknot o nominale 20 zł zostanie wyemitowany w nakładzie do 50 tys. sztuk i można go nabyć w cenie 75 zł w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym Kolekcjoner.  "W ramach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski wyemitował dotychczas: monetę okolicznościową 5 zł z napisem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz monetę kolekcjonerską o nominale 10 zł. My Polacy dumni i wolni 1918-2018 a także nowe monety uncjowe Bielik" - pisaliśmy na łamach Bankier.pl.

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ajwaj

Fajny test ale, jaka nie-podleglosc ???
Od 30 lat po regime-change 1989 Polska jest pod zarzadem animatorów neocon 80+ i globalistów,
zawsze sie znajda kompradorskie ultra-kanalie, co to beda dla obcych mocarstw na SMS skubac Polaków...

! Odpowiedz
3 5 open_mind

„Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” - Niby fajnie ale nikt nie wspomni ile razy od tego czasu ją utraciliśmy i to w większości przez własna głupotę, obecnie też jej nie mamy bo Bruksela i obce wojska mamy na swoim terytoriom. Pozdrawiam was kochani i cieszcie się, chociaż ograniczenia w marszach już są. Ja też nie jestem za publicznym ujawnianiem w marszach i pochodach swego zaburzenia tożsamości. Ps. Zachodnim „Ludom” Jeszcze nigdy tak dostatnio się nie żyło w historii świata i mają z tym problem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 0 open_mind

Skąd u ludzi pęd do przepłacania za zakup monet okolicznościowych ? Masakra. Może ten link wyjaśnia ten pęd? https://www.youtube.com/watch?v=LHL3P04FlCs

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT