REKLAMA

Najtańsze pożyczki na 1500 zł – wiosna 2017

2017-04-07 09:45
publikacja
2017-04-07 09:45

Okres przedświąteczny tradycyjnie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami z budżetu domowego. W tym roku obciążenie może być o tyle bardziej uciążliwe, że w kalendarzu na 2017 rok bardzo blisko siebie leżą daty świąt wielkanocnych i majówki.

Ci, którzy zdecydują się zasilić swój budżet domowy szybką pożyczką, mogą niezmiennie liczyć na promocyjne warunki w ofertach firm pożyczkowych. Większość podmiotów działających na polskim rynku kusi nowych klientów udzieleniem pierwszej pożyczki pozabankowej za darmo, pod warunkiem terminowej spłaty. A z jakimi warunkami muszą się liczyć klienci powracający?

fot. Johan10 / / YAY Foto

Klienci powracający do konkretnych firm pożyczkowych muszą pogodzić się z tym, że nie będą już mogli skorzystać z warunków promocyjnych. W analizowanych markach pożyczek pozabankowych koszt pożyczki dla przyjętych warunków waha się od 225 zł do 424,32 zł.

Najtańsze pożyczki pozabankowe na 1500 zł

Poniższe zestawienie uwzględnia warunki kosztowe dla pożyczki zaciąganej na kwotę 1500 zł na 30 dni. Warunki analizowano pod kątem drugiej pożyczki zaciąganej u tego samego pożyczkodawcy. Z porównania wykluczono firmy, które nie umożliwiały zaciągnięcia pożyczki na tak krótki czas lub nie umożliwiały dokładnej kalkulacji kosztów pożyczki dla klienta powracającego. W efekcie w tabeli nie znalazły się m.in.: Provident, Ferratum i hapi pożyczki. Brak dokładnych kalkulacji wykluczył również Extra Portfel.

Najtańsze pożyczki na 1500 zł na 30 dni (dla klienta powracającego)

Firma

Koszt pożyczki

Miloan

  225,00 zł                                    weź pożyczkę online»

Vivus.pl

  255,00 zł                                    weź pożyczkę online»

Wandoo

  375,00 zł                                    weź pożyczkę online»

SuperCredit

  375,00 zł *                                 weź pożyczkę online»

Pożyczka Plus

  411,00 zł                                    weź pożyczkę online»

Freezl.pl

  411,60 zł                                    weź pożyczkę online»

Szybkagotowka.pl

  411,60 zł                                    weź pożyczkę online»

POLOżyczka

  411,75 zł                                    weź pożyczkę online»

Ekspres kasa

  424,00 zł                                    weź pożyczkę online»

Pandamoney.pl

  424,32 zł                                    weź pożyczkę online»

*koszt pożyczki może być niższy ze względu na dobrą historię współpracy z klientem

Opracowanie: Bankier.pl                                           zobacz pozostałe oferty chwilówek»

Dla przyjętych założeń najtańszą pożyczkę zaproponowała firma Miloan. Klient, który zaciągnie w Miloan zobowiązanie po raz drugi, zapłaci 225 zł prowizji. Nieco więcej trzeba będzie zwrócić wraz z pożyczonym kapitałem w firmie Vivus.pl – w tym przypadku po 30 dniach do pożyczonych 1500 zł trzeba dodać 255 zł.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Na kolejnych miejscach znalazły się firmy, w których koszt takiej pożyczki wynosi ok. 400 zł. Poniżej tej granicy znalazło się Wandoo i SuperCredit z kosztem całkowitym wynoszącym 375 zł – w tym drugim przypadku, klient mogący pochwalić się regularną spłatą poprzednich pożyczek może liczyć na nieco korzystniejsze warunki.

Pilnuj terminu spłaty

Decydując się na szybką pożyczkę, trzeba pamiętać o terminie spłaty. Tylko jeśli klient zwróci pożyczone środki wraz z prowizją na czas, uchroni się od nieprzyjemnych konsekwencji i dodatkowych kosztów. Taka sama zasada obowiązuje także w przypadku promocyjnych pożyczek dla nowych klientów.

Każdy kto po raz pierwszy odwiedzi firmę pożyczkową i zdecyduje się na darmową pierwszą pożyczkę, nie zapłaci od niej żadnych odsetek i prowizji tylko pod warunkiem, że zobowiązanie ureguluje na czas. W przeciwnym wypadku firma nie tylko naliczy standardowe warunki, ale również wyśle płatne przypomnienie i może naliczyć odsetki karne.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~benek
Pożyczyłem 1500 zł w wnoga na majówkę, spłata ma być po 3 tygodniach. Tylko trzeba spłacić w terminie. Można z takich firm korzystać, ale trzeba to robić z głową. Pamiętajcie, że przelewy nie wychodzą z banków w weekendy. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę!
~szczepan
Spłata pożyczki w terminie to podstawowy obowiązek. Bez tego nie ma co brać nawet - tak uważam. A orientujesz się kolego jakie sa warunki drugiej i kolejnych pożyczek w wonga?
~janek
Ano wytworzyło się coś w rodzaju kultury kredytowej. Po prostu dzisiaj chyba już nie wypada nie mieć długów, a życie na kredyt stało się normą. Jakby się ludzie stuknęli w głowę i dobrze zastanowili, zanim zaciągną kredyt albo pożyczkę być może na coś, co wcale nie jest niezbędne, to by się nie zadłużali bez sensu. Reklamy nakłaniają Ano wytworzyło się coś w rodzaju kultury kredytowej. Po prostu dzisiaj chyba już nie wypada nie mieć długów, a życie na kredyt stało się normą. Jakby się ludzie stuknęli w głowę i dobrze zastanowili, zanim zaciągną kredyt albo pożyczkę być może na coś, co wcale nie jest niezbędne, to by się nie zadłużali bez sensu. Reklamy nakłaniają do łatwego zaciągania pożyczek, a ci, którzy tym kręcę budują sobie coraz większe pałace, natomiast naiwni ludzie wierzą, że szybka pożyczka jest lekarstwem na ich kłopoty finansowe, a później się przekonują, że dopiero teraz narobili sobie kłopotów. No, a już zaciąganie zobowiązań np. na święta, albo na wakacje świadczy o głupocie i nieodpowiedzialności za swoje życie. Nie masz kasy na święta, to zrób skromniejsze święta, trudno! Nie masz kasy na wakacje, to nie jedź na wakacje i postaraj się zarobić (a nie pożyczyć!) na następne wakacje!

Powiązane: Święta w finansach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki