Najlepsze konta osobiste dla płacących kartą i telefonem – lipiec 2019

Transakcje kartami to już chleb powszedni i coraz częściej sięgamy po jeszcze prostsze i szybsze rozwiązania, jak np. płatności telefonem. Sprawdziliśmy, jaką ofertę mają banki dla klientów, którzy płacą bez użycia gotówki.

Poszukujący najlepszego konta premium lub najtańszego rachunku z premią mogli znaleźć ostatnio na łamach Bankier.pl odpowiedź na pytanie, które instytucje warto wziąć pod uwagę. Tym razem w ramach specjalnego rankingu kont osobistych przybliżamy oferty banków dla klientów zorientowanych na płatności mobilne oraz transakcje w sieci.

Najlepsze konta osobiste dla płacących kartą i telefonem – lipiec 2019
Najlepsze konta osobiste dla płacących kartą i telefonem – lipiec 2019 (prnews)

Konta dla zwolenników płatności bezgotówkowych – jak powstał ranking?

W znalezieniu rachunków odpowiadających potrzebom klientów preferujących płatności bezgotówkowe pomogła nam analiza następujących parametrów:

  • opłaty podstawowe, które obejmują opłatę za prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty debetowej – pełny punkt przysługuje za zwolnienie z danej opłaty bez dodatkowych warunków, pół punktu za możliwość uzyskania zwolnienia, jeśli jest ono zależne wyłącznie od wykorzystania karty lub innych płatności bezgotówkowych,
  • opłata za przelewy ekspresowe – przyznajemy jeden punkt za darmowe przelewy bez limitu,
  • płatności mobilne – możliwość zdobycia do pięciu punktów za udostępnienie użytkownikowi rachunku przelewów na telefon BLIK oraz płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i BLIK.

Suma otrzymanych punktów przekłada się na osiągnięty wynik w rankingu. Do analizy włączyliśmy podstawowe produkty z ofert banków. Porównanie nie obejmuje rachunków skierowanych do określonych grup klientów oraz kont typu VIP.

W których bankach najlepsze konto dla płacących bez gotówki?

Najlepsze konta osobiste dla płacących kartą i telefonem – lipiec 2019

Lp.

Bank

Konto

Suma punktów

Punkty za opłaty

Punkty za usługi

(A) Prowadzenie konta

(B) Obsługa karty debetowej

(C) Przelewy ekspresowe

(D) Przelewy na nr tel. BLIK
(E) Apple Pay
(F) Google Pay
(G) Garmin Pay
(H) BLIK

A

B

C

D

E

F

G

H

1.

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę

7,5

1

0,5

1

1

1

1

1

1

2.

Alior Bank

Konto Internetowe

5,5

1

0,5

0

1

1

1

0

1

Getin Noble Bank

Konto Proste Zasady

5,5

0,5

1

0

0

1

1

1

1

ING Bank Śląski
Konto z Lwem Direct

5,5

1

0,5

0

1

1

1

0

1

Inteligo

Konto osobiste

5,5

1

0,5

0

1

1

0

1

1

mBank
eKonto osobiste

5,5

1

0,5

0

1

1

1

0

1

PKO Bank Polski
PKO Konto za Zero

5,5

1

0,5

0

1

1

0

1

1

3.

Nest Bank
Nest Konto

5

1

1

0

0

1

1

1

0

4.

BNP Paribas Bank Polska
Konto Otwarte na Ciebie

4,5

1

0,5

0

0

1

1

0

1

5.

Credit Agricole Bank Polska

Konto dla Ciebie

4

0

0

0

1

1

1

0

1

6.

T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium

3,5

1

0,5

0

0

0

1

0

1

7.

Bank Millennium

Konto 360°

3

0

0

0

1

1

0

0

1

8.

eurobank
Konto w pełni

2,5

1

0,5

0

0

0

1

0

0

PlusBank
Konto PLUS

2,5

1

0,5

0

0

0

1

0

0

9.

Citi Handlowy

Citi Priority

2

0

1

0

0

0

1

0

0

Idea Bank
Konto Idealne

2

1

1

0

0

0

0

0

0

Bank Pekao
Konto Przekorzystne

2

0

0

0

0

1

0

0

1

10.

Toyota Bank

Moto Konto

1,5

0,5

1

0

0

0

0

0

0

Bank Pocztowy
Bliskie Konto Pocztowe

1,5

0,5

1

0

0

0

0

0

0

BOŚ Bank
EKOkonto bez Kosztów

1,5

1

0,5

0

0

0

0

0

0

11.

EnveloBank

EnveloKonto

1

1

0

0

0

0

0

0

0

Bank BPS
iKonto

1

0

0

0

0

0

1

0

0

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel opłat i prowizji oraz stron internetowych banków, stan na 02.07.2019 r.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Santander Bank Polska i Konto Jakie Chcę, któremu niewiele zabrakło do otrzymania maksymalnej liczby punktów. Jako jedyny rachunek wśród analizowanych oferuje darmowe przelewy ekspresowe Express Elixir lub Blue Cash bez limitu i może się pochwalić najszerszą paletą oferowanych płatności mobilnych. Dostępne są BLIK, przelewy na numer telefonu BLIK, ale także rozwiązania na konkretne systemy operacyjne – Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Pozostałe punkty z puli przypadły za brak opłaty za prowadzenie rachunku oraz karty przy realizacji pięciu transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Obecnie Konto Jakie Chcę objęte jest kilkoma promocjami dla nowych klientów, a w dwóch z nich opłaci się zastąpić gotówkę kartą. W przypadku oferty „Mam Konto Jakie Chcę z premią” gra toczy się o dwa bony do sieci sklepów Biedronka o łącznej wartości 150 zł. Poza pięcioma transakcjami zrealizowanymi kartą konieczne będzie także dokonanie wpływu w określonej wysokości. Podobne wymogi stawia przed zainteresowanymi promocja „150 zł za konto z wynagrodzeniem” w trzeciej edycji. Różnicę stanowi m.in. źródło wpływu. Bank zaliczy klientowi spełnienie tego warunku, jeśli będzie on zasilać rachunek wynagrodzeniem przez trzy kolejne miesiące oraz nie zapomni o pięciu płatnościach kartą w każdym z nich. 

Pozycją wicelidera podzieliło się aż sześć rachunków, które uzyskały po 5,50 punktu. Należą do nich Konto Internetowe (Alior Bank), Konto Proste Zasady (Getin Noble Bank), Konto z Lwem Direct (ING Bank Śląski), Konto osobiste (Inteligo), eKonto osobiste (mBank) oraz PKO Konto za Zero (PKO Bank Polski).

Wspólnym mianownikiem wśród wymienionych rachunków jest podejście banków do opłat podstawowych. Żaden z nich nie oferuje bezwarunkowo darmowego konta i karty w duecie, ale jednocześnie daje możliwość zniesienia jednej z tych opłat tylko i wyłącznie dzięki realizacji płatności bezgotówkowych. Zdecydowana większość stawia na bezpłatny ROR, a zwolnienie stosuje w przypadku plastiku. Wyjątkiem jest Konto Proste Zasady od Getin Noble Banku, gdzie jedna płatność kartą wystarczy do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta, a karta debetowa jest bezpłatna. Cała szóstka z drugiego miejsca zestawienia przygotowała rozwiązania, które pozwolą korzystać z płatności Apple Pay oraz BLIK. Google Pay oraz przelewy na telefon BLIK nie są natomiast dostępne we wszystkich instytucjach. Posiadacze konta w PKO Banku Polskim oraz Inteligo nie skorzystają z Google Pay, a użytkownicy rachunku w Getin Noble Banku nie wyślą przelewu na numer telefonu BLIK. Co ciekawe, wymienione instytucje mają natomiast w ofercie usługę, która cieszy się najmniejszym zainteresowaniem banków, czyli Garmin Pay. Pozostałe banki z drugiego miejsca nie wdrożyły takiego rozwiązania dla klientów.

Czołową trójkę uzupełnia Nest Konto od Nest Banku. Rachunek wyróżnia się brakiem opłat za prowadzenie konta oraz użytkowanie karty bez dodatkowych wymogów. Pozostałe punkty uzyskał za dostępne płatności zbliżeniowe – Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Konto od Nest Bank to jeden z dwóch dostępnych na rynku rachunków, które oferują darmowe prowadzenie i kartę bez żadnych haczyków.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 p_pacia

Od kiedy w TMUB nie można płacić przez Apple Pay? https://www.t-mobilebankowe.pl/apple-pay-1

! Odpowiedz
0 3 szymon_xyz

Warto byłoby uwzględnić jakiś korzyści dla klienta z tytułu płatności. Dla przykładu Eurobank proponuje zwrot 5% (do 60 zł/mc) za niektóre transakcje (turystyka,sport,koncerty, teatry itd.). Przy czym pod pewnymi warunkami karta+konto darmowe (to powinien być standard).

! Odpowiedz
5 14 czytacz

Dla mnie to całkowicie chory ranking.Nie interesują mnie premie za płacenie telefonem lub zegarkiem-to chory pęd do ni kąd.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne