REKLAMA

Na Malcie największy od początku pandemii protest przeciwko restrykcjom covidowym

2022-01-16 21:37
publikacja
2022-01-16 21:37
Na Malcie największy od początku pandemii protest przeciwko restrykcjom covidowym
Na Malcie największy od początku pandemii protest przeciwko restrykcjom covidowym
/ ingimage

Na Malcie odbył się w niedzielę największy od początku pandemii COVID-19 w tym kraju protest przeciw restrykcjom sanitarnym - podał dziennik "Times of Malta". Ulicami Valletty przeszło kilkuset przeciwników certyfikatów covidowych, które stają się obowiązkowe przy wejściu do miejsc użyteczności publicznej.

Jak informuje portal gazety, w liczącej nieco ponad pół miliona mieszkańców Malcie w poniedziałek wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Aby wejść do większości miejsc publicznych, takich jak restauracje, bary, kluby nocne, kina, czy siłownie, potrzebny będzie tzw. certyfikat COVID.

Minister zdrowia Chris Fearne bronił nowych restrykcji wskazując, że są one niezbędne, by chronić mieszkańców przed omikronem, który odpowiada na Malcie już za 90 proc. wszystkich nowych zakażeń koronawirusem.

Maltański resort zdrowia przekazał w niedzielę, że niemal trzy czwarte wszystkich dorosłych mieszkańców wyspy przyjęło już dawkę przypominającą, co stawia kraj w czołówce najlepiej zaszczepionych państw UE.

Niedzielny protest zorganizowany był przez grupę małych partii politycznych, jednak nowe regulacje krytykowała także główna siła opozycyjna w parlamencie - Partia Nacjonalistyczna. Na banerach niesionych przez manifestantów przeczytać można było m.in. hasła: "Wolność", "Precz z certyfikatem", "Szczepionka to trucizna", "Moje ciało nie należy do państwa" - relacjonuje Reuters.

Jak wskazuje "Times of Malta", niektórzy ze zgromadzonych posuwali się do stwierdzeń, że program szczepień to "ludobójstwo". Większość protestujących podczas całej demonstracji nosiła maski - podały media.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa Malta znajduje się wśród ścisłej czołówki państw o najwyższym poziomie wyszczepienia przeciw COVID-19. Do soboty co najmniej pierwszą dawkę preparatu przeciw koronawirusowi przyjęło tam 92 proc. populacji, a w pełni zaszczepione było 89 proc. ludności. (PAP)

ska/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (7)

dodaj komentarz
nostsherlock
Ciekawe czy w polszy będą protesty jak zaczną się bawić w segregację i dzielenie ludzi na "lepszych" i "gorszych"
czarny_bambo
Dzielenie juz sie zaczelo, przeciez w sektorze publicznym musisz byc zaszczypany zeby pracowac a do restauracji moga bez ograniczen wchodzic tez zaszczypani.
Protesty juz sa, znajdziesz w Polsce pelno restauracji ktore nie wdrazaja obostrzen. Segreguja smieci a nie ludzi.
czarny_bambo
Kolejny dobry news ze spoleczenstwa staja oporem do naciskow wywieranych przez przekupione media i rzady politykow.
Malta jest dobrym przykladem na to ze szczepienia nie daja nic a nawet odbieraja wolnosc obywatelom zasilajac wspolnymi pieniedzmi budzet Pfizera.
adashi
Trzeba być naprawdę mało rozgarniętym żeby jeszcze dzisiaj wierzyć "pandemię". Nie ma sensu podawać jakichkolwiek statystyk, ale wystarczy zwrócić uwagę na to co robią politycy, czyli wszystko co chcą. Borys Johnson robi balangi w czasie każdego lockdownu, a jego świta wszystkie restrykcje ma głęboko w d...ie. Śmiertelny Trzeba być naprawdę mało rozgarniętym żeby jeszcze dzisiaj wierzyć "pandemię". Nie ma sensu podawać jakichkolwiek statystyk, ale wystarczy zwrócić uwagę na to co robią politycy, czyli wszystko co chcą. Borys Johnson robi balangi w czasie każdego lockdownu, a jego świta wszystkie restrykcje ma głęboko w d...ie. Śmiertelny wirus, którym żaden polityk się nie przejmuje, ale cały świat musi brać ....ntą szczepionkę, która nic nie daje. Co za pranie mózgu i zamordyzm.
natalyn
Myślącym inaczej nie przetłumaczysz. Oni są ślepi na fakty.
marekpoznan
Może dlatego w UK teraz planują wycofanie wszystkich ustaw kowidowych.
carlito1
Nie ma to jak łamać prawa, człowieka i imię dobra człowieka.....

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki