REKLAMA

Można już kupić jednostki funduszu Skarbiec-Sektora Nieruchomości

2007-05-23 08:16
publikacja
2007-05-23 08:16
Od 21 maja ruszyła sprzedaż jednostek funduszu Skarbiec-Sektora Nieruchomości FIO, który pozwoli inwestorom czerpać zyski z oczekiwanej dobrej koniunktury w sektorze nieruchomości, budownictwa, materiałów budowlanych i wykończeniowych. Fundusz inwestował będzie w akcje spółek z tego sektora nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Aby zainwestować w fundusz wystarczy 1000 zł pierwszej wpłaty. Kolejne wpłaty mogą wynosić 100 zł lub więcej.

Jednostki funduszu można już nabyć u następujących dystrybutorów:
Biura maklerskie: Biuro Maklerskie BISE, Centralny Dom Maklerski Pekao, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Dom Maklerski BOŚ, Dom Maklerski Penetrator, PKO BP Bankowy Dom Maklerski, FORTIS Bank, ING Securities.
Banki: Deutsche Bank PBC, Dominet Bank, MultiBank, BRE Bank, Reiffeisen Bank.
Multiagencje: Goldenegg, Private Finance, Expander, Secus Asset Management, Investment Fund Managers, IFM Wealth Consulting, Euro-Finance, PW Consulting.

Sieć dystrybutorów będzie w najbliższym czasie rozszerzana o dodatkowe firmy.

Fundusz Skarbiec-Sektora Nieruchomości FIO należy do funduszów zrównoważonych. Zarządzający będzie stosował aktywną alokację aktywów, czyli reagował na zmiany sytuacji rynkowej przez zmianę proporcji inwestycji między częścią akcyjną a częścią dłużną. Zarządzający funduszem: Konrad Łapiński.


Skarbiec TFI / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Ostrożny
Nieprawda, np. fundusz nieruchomości z BPH inwestuje bezpośrednio w powierzchnie handlowe.
durak
Dokładnie, na rynku znajdują się fundusze inwestujące bezpośrednio w nieruchomości, ale z tego co wiem to raczej w komercyjne (powierzchnie handlowe, biurowe, magazyny)
~tedex odpowiada durak
W tym cały problem, że takich funduszy jest 2 czy 3 a pozostałe inwestuja po prostu w firmy z sektora budowlanego, a najczęściej po prostu w ich akcjie, a nazwy że są to fundusze nieruchomości sa po prostu mylące...
~taukas
Czytaj dokładniej komentowane artykuły... tam przecież jet dokładnie napisane, że będzie inwestował w takie właśnie firmy, tak zresztą robią praktycznie wszystkie fundusze nieruchomości jakie znam, bo przecież nie zaczną handlować mieszkaniami ;) poza tym na naszym rynku cały czas dla firm z branży budowlanej jest Czytaj dokładniej komentowane artykuły... tam przecież jet dokładnie napisane, że będzie inwestował w takie właśnie firmy, tak zresztą robią praktycznie wszystkie fundusze nieruchomości jakie znam, bo przecież nie zaczną handlować mieszkaniami ;) poza tym na naszym rynku cały czas dla firm z branży budowlanej jest wznosząca koniunktura i jeszcze przez parę lat na pewno się taka utrzyma, więc jest to raczej bezpieczny fundusz.

A co do twoich argumentów, to chodzi o to, że nie każdego stać na to, żeby wyłożyć kilkaset tysięcy na ziemię albo nieruchomość, a tak można mieć udział w zyskach z tego sektora inwestując nawet ten minimalny tysiąc złotych.
radek.p
taa, w nieruchomosci to sobie można inwestowac, jak sie kupi działkę albo mieszkanie... przez fundusze inwestuje się tylko w firmy, które zaliczają się do sektroa firm budowlanych (ale także pośrednicy etc).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki