Mocne wzrosty na Wall Street. S&P500 zmierza ku 4000 pkt.?

2020-07-06 22:18
publikacja
2020-07-06 22:18
fot. Stuart Monk / Shutterstock

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami, a Dow Jones zyskał 460 punktów. Na rynkach panuje optymizm, bowiem inwestorzy liczą na odbicie w gospodarce oraz opracowanie szczepionki na koronawirusa. Akcje Amazona i Netflixa zanotowały historyczne szczyty notowań.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 460 punktów, czyli 1,78 proc. i wyniósł 26.287,03 pkt. S&P 500 zwyżkował 1,59 proc. i wyniósł 3.179,72 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę 2,21 proc., do 10.433,65 pkt.

/ Bankier.pl

„Gospodarka ma się znacznie lepiej, niż myśli większość ekonomistów. Wyceny na rynku akcji mogą zatrzymać się w obecnym miejscu na jakiś czas, ale myślę, że na jesieni giełdy mogą wystrzelić w górę i S&P 500 może wzrosnąć powyżej 4.000 pkt.” - powiedział w poniedziałek Jeff Saut, główny strateg inwestycyjny w Capital Wealth Planning.

Sekretarz Pracy USA Eugene Scalia powiedział, że ożywienie gospodarcze po pandemii koronawirusa jest jak dotąd lepsze niż oczekiwano i nie będzie konieczne przedłużenie programu dopłat do zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 600 USD, który kończy się w tym miesiącu.

Według głównego ekonomisty Moody's Analytics Marka Zandiego ostatnie lepsze niż oczekiwano dane gospodarcze są wynikiem szybkiego ponownego otwarcia firm, lecz to może się odwrócić w sytuacji, gdy pandemia koronawirusa nadal dynamicznie się rozwija w wielu regionach USA.

Akcje Tesli rosły 5 proc. JMP Securities podniósł cenę docelową akcji spółki do 1.500 USD z 1.050 USD poprzednio. Harley-Davidson zwyżkował 5 proc. Citigroup ustalił rekomendację dla akcji spółki na poziomie „kupuj”. Regeneron Pharmaceuticals zyskał 2 proc. Spółka podała, że rozpoczyna badania fazy III leku opartego na przeciwciałach na koronawirusa.

Rosły w poniedziałek akcje spółek technologicznych, w tym Apple, Amazon, Microsoft i Alphabet zyskały po ponad 2 proc.

Do wzrostów na giełdzie przyczyniały się także informacje o nowych transakcjach fuzji i przejęć. Warren Buffett dokonał pierwszego w tym roku dużego zakupu akcji. Jego spółka Berkshire Hathaway kupiła aktywa do przesyłu i magazynowania gazu ziemnego od Dominion Energy za około 10 mld USD, w tym dług. Akcje Dominion Energy spadły 10 proc., a Berkshire Hathaway zyskał prawie 3 proc.

Ponadto, Dominion i Duke Energy zrezygnowały z projektu rurociągu na wybrzeżu Atlantyku o wartości 8 miliardów dolarów, ponieważ długie opóźnienia prawne spowodowały prawie dwukrotny wzrost kosztów projektu.

Akcje Ubera rosły o 6 proc. Agencja Bloomberga podała, że spółka zamierza przejąć firmę kurierską, zajmującą się dostawą posiłków z restauracji Postmates za 2,65 mld USD.

Koronawirus zabił dotąd ponad 534 tys. osób na całym świecie. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 11,5 milionów.

W USA stany na Florydzie i Teksasie w sobotę zgłosiły rekordowe wzrosty przypadków koronawirusa (odpowiednio: 11.445 i 8.258). Niedawny wzrost liczby przypadków wzbudził obawy związane z możliwością ponownego wprowadzenia restrykcji w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, co może zagrozić perspektywom ożywienia gospodarczego.

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
langdon25
Brawo Stany, w Was nadzieja.
Niech się trolle Putina i Kima slinią , od roku wypisują to samo o upadku USA i od roku Wall Street bije rekordy :-)))))
bha
Na rosnący kredyt do coraz droższej spłaty można żyć do czasu raczej nie na wieczność Panie niby nikogo nie trollu ?????.
xxpp
Mamy największy w historii cyrk. Pompowanie bilionów do właściwych rąk.
USA się rozpada, a indexy zwariowaly. ;)
kimdzongtusk
Zarówno Towarzysze z Komunistycznej Partii Chin jak i korpokomuniści z "niezależnego" FED-u z pacynką Powellem na czele bardzo się zfokusowali ostatnio na pompowanie indeksów. Jakby wirtualnym światem tzw. rynków chcieli zagłuszyć świat realny.
bha
Cóż...Sztuczne bicie niby Hossy ??? na salonach gier ,a za miedzą na karku Ogromny rosnący coraz szybciej dług ogólny kraju do coraz droższej co roku spłaty na Wieczność,marazm od dawna wewnętrznej gospodarki,Pandemia zadomowiona na całego i Ogromne wielomilionowe bezrobocie.Żałosna parodia na maxa udawania NIBY wielkiego Cóż...Sztuczne bicie niby Hossy ??? na salonach gier ,a za miedzą na karku Ogromny rosnący coraz szybciej dług ogólny kraju do coraz droższej co roku spłaty na Wieczność,marazm od dawna wewnętrznej gospodarki,Pandemia zadomowiona na całego i Ogromne wielomilionowe bezrobocie.Żałosna parodia na maxa udawania NIBY wielkiego rozkwitu gospodarczego nic więcej .

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki