REKLAMA

Młode wilki e-biznesu, czyli 6 pomysłów na działalność w sieci

Grzegorz Marynowicz2010-11-12 12:26analityk Bankier.pl
publikacja
2010-11-12 12:26
Serwis dla koneserów wina, witryna do składania zleceń online, portal dla osób otyłych, społeczność dla polityków i wyborców oraz aplikacja umożliwiająca układanie grafików pracy i dyżurów dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes portalu Bankier.pl.

Witryna Getak.pl umożliwia kontakt pomiędzy przedsiębiorcami szukającymi wykonawców, a firmami lub freelancer’ami, oferującymi swoje usługi. Zlecenia w serwisie mogą odnaleźć m.in. programiści, graficy, tłumacze tekstów oraz wszyscy, którzy swoje usługi mogą realizować online. Zleceniodawca ma możliwość dodawania plików do zlecenia (specyfikacje, dokumentacje). Osoby zamieszczające oferty mogą również korzystać z pakietów Premium, które poprawiają widoczność ich oferty. Ciekawą funkcjonalnością, jest także możliwość pobierania faktur z serwisu.Dla miłośników wina wystartował serwis Winezja.pl. Witryna to miejsce, w którym tajniki sztuki sommelierskiej można zgłębić od podszewki. Użytkownicy odnajdą na portalu informacje począwszy od ogólnej wiedzy o winie, jego klasyfikacji, przechowywaniu i podawaniu, przez zakładanie własnej piwniczki, aż po prowadzenie winnic i słownik wymowy terminów winiarskich. Winezja.pl to także praktyczne wskazówki, z jakimi potrawami oraz w jakich kieliszkach serwować wybrane wino. Dla wszystkich amatorów wina przygotowano także e-mailowy kurs wiedzy o tematyce winiarskiej. Bardziej doświadczeni znawcy tematu mogą wyszukać odpowiednie wino na podstawie preferowanych przez siebie cech, takich jak: smak, aromat, gładkość i budowa wina lub według kraju czy regionu pochodzenia.Niedawno w sieci zadebiutował serwis o nazwie Slimeo.pl. Portal jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób pragnących skutecznie schudnąć, prowadzić aktywny tryb życia i prawidłowo się odżywiać. Misją serwisu jest promowanie bezpiecznych dla organizmu sposobów odchudzania oraz wspieranie osób z otyłością w walce z nadwagą. Każdy użytkownik może znaleźć na serwisie porady z zakresu diety, odchudzania, zdrowego odżywiania oraz ćwiczeń, ale również wiele bardzo ciekawych i przydatnych funkcjonalności jak kalkulatory wagi czy tabele kaloryczne. Użytkownicy serwisu mają także możliwość prowadzenia „Pamiętnika odchudzania”, w którym dzielą się swoimi doświadczeniami.Z kolei projekt

PlanujPrace.pl to internetowa aplikacja umożliwiająca zautomatyzowane układanie grafików pracy i dyżurów. Oprogramowanie to z powodzeniem może być wykorzystywane w szpitalach, sklepach, fabrykach oraz wszędzie tam, gdzie występuje zmianowy system pracy - mówią pomysłodawcy strony. Korzystanie z serwisu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty. Koszt wykupienia abonamentu waha się pomiędzy 50 zł a 1050 zł w zależności od ilości pracowników (do 10, do 25, do 50 lub do 100) oraz okresu abonamentowego (miesięczny, kwartalny lub półroczny).Ostatnim prezentowanym dziś startupem jest projekt Gruperia.pl. Serwis gromadzi oferty ze wszystkich portali zakupów grupowych w jednym miejscu. Witryna jest pierwszym w Polsce agregatorem ofert zakupów grupowych - mówią jej pomysłodawcy. Dzięki systemowi filtrowania użytkownik może wybrać nie tylko miasto, ale także rodzaj oferty czy limit cenowy. Dzięki tym rozwiązaniom korzystanie z takich serwisów zakupów grupowych jak Groupon.pl, FastDeal.pl, MyDeal.pl ma być wygodniejsze.Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”.

Do pobrania

grupjpggrupjpggrupjpggrupjpggrupjpggrupjpg
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki