REKLAMA

Minister rodziny: Dla wielu współczesnych ojców bycie tatą to rola życia

2021-06-23 16:50
publikacja
2021-06-23 16:50
Minister rodziny: Dla wielu współczesnych ojców bycie tatą to rola życia
Minister rodziny: Dla wielu współczesnych ojców bycie tatą to rola życia
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Podejście do ojcostwa zmieniło się kolosalnie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dla wielu mężczyzn bycie tatą tu i teraz to rola życia - powiedziała w środę minister rodziny Marlena Maląg podczas wręczenia nagród zwycięzcom gry miejskiej "Przygody z Tatą".

Rodzinne zespoły, które zwyciężyły w grze miejskiej "Przygoda z Tatą", odebrały w ministerstwie rodziny nagrody. Zabawa została zorganizowana w minioną niedzielę z okazji Dnia Ojca.

Celem gry było zaproszenie ojców do wspólnej, aktywnej zabawy z dziećmi. Zadaniem uczestników było przeszukanie archipelagu skarbów i odnalezienie odpowiednich obiektów w centrum miasta.

Voucher na dwudniowy, rodzinny wyjazd odebrał z rąk minister Maląg oraz wiceminister, pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej Barbary Sochy, zespół "Najfutbolniejsi", który zwyciężył w zabawie.

Za zajęcie drugiego miejsca nagroda w postaci vouchera na całodzienne rodzinne warsztaty przypadła zespołowi "Dyplomaci z ministerstwa magii". Vouchery na rodzinne warsztaty otrzymał także zespół "Kwiatków".

"Podejście do ojcostwa zmieniło się kolosalnie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dla wielu mężczyzn bycie tatą tu i teraz to rola życia i prawdziwie męska przygoda, której towarzyszą wyzwania, ale także radość, satysfakcja i rozwój" - wskazywała podczas spotkania szefowa MRiPS.

Jak mówiła, to właśnie tata jest wzorem męskości dla syna, a dla córki pierwowzorem partnera życiowego. "Jest w oczach swoich dzieci prawdziwym bohaterem i bezpieczną przystanią" - podkreśliła Maląg.

"Niewątpliwie, najlepsze, co możemy dać naszym dzieciom, to czas. Czas wspólnie spędzony z tatą buduje więzi i daje poczucie bezpieczeństwa. Czas, który tworzy niezapomniane wspomnienia. Dlatego z tego miejsca, jeszcze raz gratuluję zwycięstwa. Wierzę, że gra, w której mieliście okazję wziąć udział była dobrą okazją do wzmacniania ojcowskich więzi" - dodała minister.

Wiceminister Socha zwróciła uwagę, że "stereotyp jedynego żywiciela rodziny i wiecznie nieobecnego taty odchodzi w zapomnienie ustępując miejsca nowemu pokoleniu zaangażowanych ojców, dla których tacierzyństwo to nie tylko odpowiedzialność, ale i świetna zabawa".

"Wraz z partnerskim, sprawiedliwym podziałem obowiązków w związkach, popularyzuje się model nowoczesnego, zaangażowanego i dającego ogromną satysfakcję ojcostwa" - dodała Socha.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki