Minister Infrastruktury: ITD nie będzie zlikwidowana

Inspekcja Transportu Drogowego nie będzie zlikwidowana. Taką deklarację złożył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się plany, aby inspektorów włączyć w struktury policji drogowej.

(fot. Michal Kazmierczak / FORUM)

"Inspektorzy transportu drogowego w całej Polsce wiedzą, że ich służba, ich misja w dalszym ciągu będzie realizowana" - powiedział minister infrastruktury. Mówił też. że ITD jest potrzebna na polskich drogach, bo realizuje ważne zadania. Wyliczał, że dba ona o bezpieczny transport, sprawdza stan techniczny pojazdów i eliminuje niebezpieczną konkurencję.

Minister Adamczyk zaznaczał, że Inspekcja Transportu Drogowego nie powinna odpowiadać za fotoradary. Tym - według niego - powinna zajmować się policja. Wyraził nadzieję, że obowiązek ten zostanie przez nią przejęty.

Wczoraj ITD, w związku z początkiem ferii zimowych, rozpoczęła wzmożone kontrole autokarów. Podczas ubiegłorocznych ferii inspektorzy skontrolowali

prawie tysiąc autokarów wiozących dzieci. Blisko stu kierowców zostało ukaranych mandatami, a 10 autobusów nie nadawało się do dalszej jazdy z powodu złego stanu technicznego. Wszyscy kierowcy skontrolowanych autokarów byli trzeźwi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/vey/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~miś

Jeżeli coś funkcjonuje, nie zmienia się dla samej zmiany

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil