REKLAMA

"Mieszkanie Plus" w Radomiu – rozpoczyna się budowa dwóch bloków

2019-12-16 13:04, akt.2019-12-16 14:27
publikacja
2019-12-16 13:04
aktualizacja
2019-12-16 14:27
"Mieszkanie Plus" w Radomiu – rozpoczyna się budowa dwóch bloków
"Mieszkanie Plus" w Radomiu – rozpoczyna się budowa dwóch bloków
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Dwa 6-piętrowe budynki ze 124 mieszkaniami powstaną w Radomiu w ramach programu "Mieszkanie Plus". W poniedziałek odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na terenie rozpoczynającej się budowy.

"Dzisiejsze wydarzenie to element szerszego spektrum działania w byłych miastach wojewódzkich, które mogą stać się nowym elementem ważnego ekosystemu gospodarczego" - powiedział obecny na uroczystości wiceminister rozwoju Robert Nowicki. Dodał, że nowa inwestycja w Radomiu będzie wiązać się z ożywieniem tej części miasta i powstaniem nowej infrastruktury.

"Inwestycja ta będzie ukoronowaniem starań nas wszystkich o to, żeby - dzięki wsparciu Narodowego Programu Mieszkaniowego - tutaj w Radomiu, 124 rodziny znalazły swój własny kąt" – powiedział Nowicki.

W Radomiu przy ul. Tytoniowej powstaną dwa 6-piętrowe budynki ze 124 mieszkaniami, których średnia powierzchnia wyniesie ponad 50 m kw. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Inwestycja ma być ukończona w 2021 r.

Autorzy projektu – warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w istniejący kontekst architektoniczny – po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja została utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. W odległości 450 metrów od działki przy ul. Tytoniowej znajduje się żłobek i przychodnia zdrowia. W promieniu 1 km są przedszkole i szkoła podstawowa, a do oddalonego o nieco ponad kilometr radomskiego Rynku można dojść pieszo w ciągu kilkunastu minut.

Pochodzący z Radomia wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że zapotrzebowania radomian na mieszkania budowane w ramach rządowego programu jest bardzo duże. "Przy wstępnym naborze do programu zgłosiło się ponad 2 tys. rodzin, co oznacza, że potrzeby i oczekiwania są znacznie większe" – powiedział Skurkiewicz.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapewnił, że miasto jest gotowe do dalszej współpracy z realizującą program spółką PFR Nieruchomości. "Mamy świadomość, że te 124 mieszkania to kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć; jesteśmy gotowi przedkładać kolejne lokalizacje, aby zarząd PFR realizował u nas kolejne inwestycje mieszkaniowe" – powiedział Witkowski. Dodał, że działka, którą przekazało miasto pod budowę nowych bloków przy ul. Tytoniowej, była warta ok. 1 mln zł.

Radom jest drugą gminą w województwie mazowieckim, w której rozpoczyna się budowa mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus". 26 września ruszyła budowa 138 "Mieszkań Plus" w Mińsku Mazowieckim. W całym województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji – wśród nich znajdują się działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Kobyłce i Warszawie.

Prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz podkreślił, że bardzo dużym zainteresowaniem program Mieszkanie Plus cieszy się zwłaszcza w małych i średnich miastach. "Tutaj widzimy największą determinację i zaangażowanie naszych partnerów samorządowych"– zaznaczył Barszcz.

W ramach programu "Mieszkanie Plus" powstało 867 mieszkań, w budowie znajduje się 1811 w dziewięciu lokalizacjach - Krakowie, Katowicach, Kępicach, Jarocinie, Dębicy, Świdniku, Mińsku Mazowieckim czy Zamościu.

autorka: Ilona Pecka

autorka: Ilona Pecka

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Mieszkanie Plus

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki