Międzynarodowy Fundusz Walutowy wznowił pomoc finansową dla Ukrainy

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wznowił pomoc finansową dla Ukrainy. MFW poinformował w środę, że zatwierdził wypłatę 1 mld dolarów z aktualnego programu wsparcia finansowego wynoszącego 17,5 mld dol.

Fundusz zawiesił wsparcie dla Ukrainy ze względu na zbyt powolnie postępującą walkę z korupcją.

Wznowienie pomocy z zadowoleniem przyjął prezydent Ukrainy. "Decyzja MFW jest dowodem na to, że świat dostrzega pozytywne zmiany na Ukrainie i że kraj zmierza we właściwym kierunku" - oświadczył Petro Poroszenko. Podkreślił, że Rosji nie powiodła się próba zablokowania pozytywnej dla Kijowa decyzji MFW.

Ukraiński minister finansów Ołeksandr Danyluk powiedział, że decyzja Funduszu jest oznaką zaufania do rządu Ukrainy.

W ramach zatwierdzonego w marcu 2015 roku programu rozszerzonego finansowania Ukraina ma otrzymać od MFW pomoc w wysokości 17,5 mld dolarów. Fundusz stale obserwuje jednak postępy w reformach i uzależnia od ich realizacji wypłatę kolejnych transz pomocy.

W zamian za wsparcie finansowe MFW Ukraina zobowiązała się do podjęcia działań zmierzających do stabilizacji sytuacji gospodarczej oraz przeprowadzenia reform strukturalnych. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 ~Normalny

Oby tak dalej w naszym interesie jest silna ukraina ze stabilnym prozachodnim rządem. Mam nadzieje ze wykorzystany sytuacje i bliskość i wejdziemy tam przed Niemcami i reszta jeśli chodzi o handel

! Odpowiedz
0 2 ~Inwestor

bzdety silna Ukraina = słaba Polska. Polska zyskała wiele na słabości Ukrainy. Wyzysk Ukraińców tyrających za grosze w PL, rynki eksportowe ukraińskich firm zajmowane przez polskie firmy, punkty zbierane o wielkiego brata za szczucie Ukraińców przeciwko Rosjanom etc.

! Odpowiedz
2 3 ~miro

towarzysz marksista bucholtz bedzie mial na sowitą premie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil