REKLAMA

Microsoft wycofuje LinkedIna z Chin. Powodem cenzura

Alan Bartman2021-10-15 13:30Redaktor
publikacja
2021-10-15 13:30
Microsoft wycofuje LinkedIna z Chin. Powodem cenzura
Microsoft wycofuje LinkedIna z Chin. Powodem cenzura
/ FORUM

Microsoft zapowiedział wyłączenie z chińskiego rynku LinkedIna. Jak tłumaczy amerykański gigant technologiczny, swoją decyzję podjęli z uwagi na „znacznie trudniejsze środowisko operacyjne”. Tym samym z rynku Państwa Środka znika ostatni zachodni portal społecznościowy.

Platforma biznesowa LinkedIn wystartowała w Chinach w 2014 r. i od początku jej właściciele zgodzili się przestrzegać wymagań chińskiego rządu. To samo zdanie podzielał Microsoft, który przejął portal społecznościowy w 2016 r., choć amerykańska firma zaznaczyła, że nie zgadza się z cenzurą panującą w Chinach.

– Mamy do czynienia ze znacznie trudniejszym środowiskiem operacyjnym i większymi wymaganiami – napisał Mohak Shroff, starszy wiceprezes LinkedIn, cytowany przez BBC.

Po 7 latach Microsoft zdecydował się wyłączyć LinkedIna w Chinach, lecz nie chce całkowicie się wycofywać. Firma już zapowiedziała powstanie nowej platformy do publikowania ogłoszeń o pracę, a będzie się ona nazywać InJobs. W przeciwieństwie do swojego poprzednika użytkownicy InJobs nie będą mieli możliwości np. udostępniania lub publikowania artykułów, czyli strona zostanie pozbawiona funkcji znanych z mediów społecznościowych.

LinkedIn był ostatnim dużym zachodnim portalem społecznościowym działającym na rynku chińskim. Google zdecydował się wyjść z Chin w 2010 r., natomiast Facebook i Twitter są w Państwie Środka zakazane. Według danych opublikowanych przez firmę badawczą Statistam LinkedIn porzuca swój trzeci co do wielkości rynek na świecie.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
lorelie
przypominam że kilka dni temu muzułmański imigrant zabił w UK posła !!! media wyciszają sprawę.
jenak
Z Somalii. Polacy, nic się nie stało.
talmud
bravo chiny !
a na deser dla prawdziwych konserow.....

https://www.youtube.com/watch?v=PArFP7ZJrtg
jenak
Gdzieś w jakimś rankingu czytałam, że Chińczyk ma wysokie IQ. Wszystko to potwierdza.
januscorvinus
Facebook skasował konto Korwinowi które miało ponad 700 tys. polubień a YouTube zbanował Stefana Molyneux.
majmun
Powodem cenzura.... Tak tak, zachodnie portale to są piewcy wolności słowa! Skośni dobrze wiedzą co tak naprawdę się za tym kryje więc po co im 5 kolumna.
gronostaj
Trochę cios dla chińskich inżynierów i specjalistów.
darius19
mialem racje!!??!! - jest "ajwaj_" adwokat wzorcowych demokracji wschodnich. I uzasadnia, dlaczego wladze Chin "trzymaja chinczykow za morde" i decyduja co maja a czego nie maja wiedziec.
Bo to bolszewicka zasada - MY decydujemy co TY masz wiedziec.
ajwaj_
kumasz zero PISia,
oddaj PC do Caritasu, bo znowu popsujesz
przedsiebiorca30
Do mojego ulubieńca(ajwaj) trzeba delikatniej :). Swojego szefa nie można obrażać, bo Ci płaci. Rodzina na utrzymaniu itp. Pomijając mojego ulubieńca, trzeba przyznać, że Chiny muszą trzymać za mordę swoich, bo w tak dużym kraju, w którym społeczeństwo jest bardziej zróżnicowane niż np. w Japonii, szybko doszłoby Do mojego ulubieńca(ajwaj) trzeba delikatniej :). Swojego szefa nie można obrażać, bo Ci płaci. Rodzina na utrzymaniu itp. Pomijając mojego ulubieńca, trzeba przyznać, że Chiny muszą trzymać za mordę swoich, bo w tak dużym kraju, w którym społeczeństwo jest bardziej zróżnicowane niż np. w Japonii, szybko doszłoby do rozpadu. Jak chcesz rządzić największym (pod względem populacji) krajem na świecie to musisz być dyktatorem. Wolność odmieniana przez wszystkie przypadki i w każdej dziedzinie, w tym kraju nie zaistnieje, dopóki chińczycy nie zapragną czegoś innego.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki