REKLAMA

MSZ: nie ma ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei

2016-07-17 18:42
publikacja
2016-07-17 18:42
MSZ: nie ma ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei
MSZ: nie ma ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei
fot. Sebastien Botella / / FORUM

Strona francuska nie przekazała jeszcze ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei, zawierającej ich tożsamość i narodowość; formalnie zidentyfikowano 35 spośród 84 ofiar - poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak zapewnił, polskie służby konsularne są w ciągłym, bieżącym kontakcie z odpowiednimi służbami francuskimi, jak również z oficerem łącznikowym policji. "Od początku konsulowie byli w kontakcie również z ocalonymi z tego tragicznego zdarzenia" - podkreślił.

Jak mówił, strona francuska, która prowadzi postępowanie wyjaśniające i jest odpowiedzialna za wszelkie procedury w związku zamachem terrorystycznym w Nicei, nie przekazała jak dotąd formalnie ostatecznej listy ofiar, zawierającej ich tożsamość i narodowość.

Według Sobczaka z informacji posiadanych przez polskie służby konsularne wynika, że w tym momencie zidentyfikowanych zostało formalnie 35 spośród 84 ofiar. "Bilans ofiar może nie być ostateczny, bowiem kilkunastu rannych jest w stanie krytycznym" - zaznaczył dyrektor biura prasowego MSZ.

"Otrzymaliśmy również informację, że trwają aktualnie czynności i jest bieżąca wymiana danych pomiędzy biurem Interpolu w Warszawie a Krajowym Biurem Interpolu w Paryżu w sprawie m.in. DNA" - dodał.

"Deklarujemy naszą pomoc, chcielibyśmy jednak podkreślić, że działania MSZ i naszych służb konsularnych we Francji uzależnione są od czynności prowadzonych przez właściwe służby francuskie oraz służby policyjne, w tym Interpol" - zaznaczył.

W sobotę rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział PAP, że "wciąż nie ma potwierdzenia informacji o śmierci dwóch Polek w Nicei". Wcześniej w sobotę prezydent Andrzej Duda mówił, że "jest wysoce prawdopodobne", że w tym zamachu zginęły dwie Polki, siostry, mieszkanki miejscowości spod Myślenic.

Do ataku w Nicei doszło podczas obchodów Dnia Bastylii; ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęły 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych. (PAP)

mce/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Rangers
Żenada u kompromitacja tzw "służb"
~ED
A propo walki z terroryzmem... jedyna metoda to mocne konsekwencje dla rodziny zamachowca jak konfiskata majatku , utrata obywatelstwa i wyslanie do Afryki. Izrael karze rodziny zamachowcow.

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki