REKLAMA

MRiPS: Pierwsze wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się 25 sierpnia

2022-08-11 15:39
publikacja
2022-08-11 15:39
MRiPS: Pierwsze wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się 25 sierpnia
MRiPS: Pierwsze wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się 25 sierpnia
fot. vivooo / / Shutterstock

Pierwsze wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się już 25 sierpnia; Nie jest konieczne składanie żadnego wniosku w tym zakresie - poinformowało w czwartek na stronach rządowych Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

"Pierwsze wypłaty czternastej emerytury ruszą już za dwa tygodnie – 25 sierpnia. Kolejne wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych transze przypadają na 1, 5, 6, 10, 15 i 20 września" - napisano w komunikacie MRiPS.

"Czternasta emerytura będzie wypłacana z urzędu, czyli nie jest konieczne składanie żadnego wniosku w tym zakresie. Pragnę podkreślić to bardzo wyraźnie i uczulić na wszelkie próby oszustwa. Nikt nie ma prawa żądać od emerytów i rencistów wypełniania żadnych formularzy, wniosków, wysyłania żadnych smsów czy jakichkolwiek innych czynności. Ostrzegajmy swoich bliskich seniorów. Pieniądze w ramach czternastej emerytury wypłacane będą razem z emeryturą lub rentą, tą samą drogą" – podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Czternasta emerytura to świadczenie dla emerytów i rencistów. Ci, którzy pobierają świadczenia do 2900 zł brutto, otrzymają "czternastkę" w pełnej wysokości, tj. 1338,44 zł brutto. Natomiast osoby przekraczające kryterium o kilkanaście, kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych otrzymają świadczenie w wysokości odpowiednio pomniejszonej.

W 2022 roku czternasta emerytura trafi do ok. 9 mln osób – ok. 7,7 mln emerytów i rencistów otrzyma wypłatę w pełnej wysokości, a ok. 1,3 mln – w wysokości pomniejszonej. W 2022 r. na ten cel przeznaczono ok. 11,4 mld zł. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
nie_strajkuje
Dobry Rząd pomoże potrzebującym. Pamiętajcie emeryci o tym, bo jak wróci PO to "cofną wszystkie ustawy". Na samą myśl o tym, że może się tak stać inflacja szaleje.

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki