REKLAMA

MLP Group myśli o ekspansji zagranicznej, w pierwszej kolejności w Niemczech

2015-01-15 11:15
publikacja
2015-01-15 11:15

MLP Group, deweloper powierzchni komercyjnych, rozważa rozwój za granicą. W pierwszej połowie roku może podpisać pierwsze umowy w Niemczech - poinformowała spółka w komunikacie.

"Poza dynamicznym rozwojem na terenie naszego kraju, coraz poważniej rozważamy ekspansję zagraniczną. W pierwszej kolejności analizujemy rozwój na rynku niemieckim. Za naszą zachodnią granicą zakładamy podpisanie pierwszych kontraktów jeszcze w pierwszej połowie tego roku" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Krochta, dyrektor generalny i wiceprezes MLP Group.

MLP Group aktualnie rozwija sześć parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin, a w przygotowaniu ma kolejne inwestycje w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Polski Centralnej, w tym m.in. MLP Poznań Zachód i MLP Teresin.

W minionym roku spółka podpisała 33 umowy najmu, wynajmując łącznie ok. 256 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej. Na koniec 2014 r. łączna wybudowana i wynajmowana przez MLP Group powierzchnia magazynowa wynosiła ponad 367 tys. m kw., co oznacza wzrost o 21 proc. rdr.

"W nowym 2015 roku liczymy przynajmniej na utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu" - poinformował Krochta. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki