REKLAMA

MEDINICE S.A.: Otrzymanie od TÜV NORD certyfikatu ISO 13485

2022-05-20 14:18
publikacja
2022-05-20 14:18
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 19 / 2022
Data sporządzenia: 2022-05-20
Skrócona nazwa emitenta
MEDINICE S.A.
Temat
Otrzymanie od TÜV NORD certyfikatu ISO 13485
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Medinice S.A. („Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 20 maja 2022 r. Spółka otrzymała zawiadomienie od TÜV NORD o przyznaniu Certyfikatu dla systemu zarządzania wg. PN-EN ISO 13485:2016-04 poświadczającego, że Medinice S.A. stosuje system zarządzania zgodnie z powyższą normą. Certyfikatem została objęta cała działalność spółki w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji aktywnych wyrobów medycznych w tym wyrobów sterylnych, do diagnostyki oraz terapii kardiologicznej i kardiochirurgicznej. Powyższy certyfikat jest wymagany do celów przepisów prawnych w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji wyrobów medycznych.

Uzyskanie certyfikatu, potwierdzającego wdrożenie systemu zarządzania jakością w spółce, stanowi istotny krok w drodze do rejestracji wyrobów medycznych. Posiadanie certyfikacji zwiększa ogólną wydajność procesów, wykazuje zaangażowania w bezpieczeństwo i jakość produkowanych urządzeń medycznych. W opinii Spółki przekłada się to na zmniejszenie ryzyka oraz zwiększenie możliwości rynkowych.

TÜV NORD to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Europie. Norma ISO 13485 – “Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych” (Medical devices – Quality management systems – Requirements for regulatory purposes) jest normą uznawaną w skali międzynarodowej, dotyczącą systemów zarządzania jakością w branży produkcji wyrobów medycznych. Określa ona wymagania dla systemu zarządzania jakością, które mogą być stosowane przez organizacje w procesie projektowania, rozwoju i produkcji, a także instalowania i świadczenia usług serwisowych wyrobów medycznych. Norma ta określa wymagania dotyczące Systemu Zarządzania Jakością dla organizacji, które muszą wykazać swoją zdolność dostarczania wyrobów medycznych i związanych z nimi usług w sposób konsekwentnie spełniający wymagania klientów oraz obowiązujące przepisy prawa.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-05-20 Sanjeev Choudhary Prezes Zarządu
2022-05-20 Arkadiusz Dorynek Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°!

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki