REKLAMA

Lotos Asfalt planuje przedterminowo spłacić 223 mln USD kredytu związanego z projektem EFRA

2021-06-14 18:18
publikacja
2021-06-14 18:18
Lotos Asfalt planuje przedterminowo spłacić 223 mln USD kredytu związanego z projektem EFRA
Lotos Asfalt planuje przedterminowo spłacić 223 mln USD kredytu związanego z projektem EFRA
fot. Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press / / FORUM

Lotos Asfalt planuje 21 czerwca przedterminowo spłacić 223 mln USD kredytu związanego z projektem EFRA - podała Grupa Lotos w komunikacie.

"Spłata jest elementem optymalizacji zadłużenia w ramach grupy kapitałowej spółki i docelowo umożliwi obniżenie średniego kosztu finansowania (po podpisaniu nowej docelowej umowy na finansowanie zewnętrzne przez Lotos Asfalt) oraz realizację działań reorganizacyjnych niezbędnych do wdrożenia ustalonego modelu środków zaradczych w procesie połączenia z Polskim Koncernem Naftowym Orlen" - napisano.

W poniedziałek Lotos Asfalt poinformował konsorcjum instytucji finansowych, czyli: BGK, Pekao SA, PKO BP, Santander BP, Bank Millennium, PZU Société Générale zamiarze dokonania dobrowolnej przedterminowej spłaty całości zadłużenia wynikającego z umowy kredytu terminowego w kwocie 432 mln USD oraz kredytu obrotowego do kwoty 300 mln zł z dnia 30 czerwca 2015 roku zaciągniętego przez Lotos Asfalt w celu sfinansowania Projektu EFRA.

W konsekwencji skutkować będzie to również zwolnieniem ustanowionych w związku z kredytem EFRA zabezpieczeń w postaci m.in. hipoteki kaucyjnej na prawach Lotos Asfalt do nieruchomości, a także zastawów rejestrowych na: zbiorze wszystkich rzeczy i praw należących do Lotos Asfalt, zapasach, na wierzytelnościach z tytułu rachunków bankowych oraz na udziałach Lotos Asfalt należących do Grupy Lotos. Dodatkowo rozwiązaniu podlegać będzie umowa pożyczki warunkowej udzielonej Lotos Asfalt przez Grupę Lotos.

Grupa Lotos podała, że na dzień publikacji raportu saldo pozostające do spłaty w przypadku kredytu terminowego wynosi 223 029 204,25 USD, natomiast w przypadku kredytu obrotowego wynosi 0 zł. Przedterminowa spłata kredytu terminowego powinna nastąpić w dniu 21 czerwca 2021 roku. Spłata Kredytu EFRA nastąpi ze środków własnych Lotos Asfalt oraz środków własnych Grupy Lotos udostępnionych Lotos Asfalt w formie pożyczki w kwocie 400 mln zł.(PAP Biznes)

epo/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki