REKLAMA

Złoty zyskuje na deprecjacji dolara

2022-08-10 09:58, akt.2022-08-10 15:52
publikacja
2022-08-10 09:58
aktualizacja
2022-08-10 15:52
Złoty zyskuje na deprecjacji dolara
Złoty zyskuje na deprecjacji dolara
fot. Anna Stasia / / Shutterstock

Środowy poranek przyniósł wzrost kursu euro. Złoty osłabił się po tym, jak rynkowi nie udało się trwale przełamać linii 4,70 zł na parze euro-złoty. Po południu dane o amerykańskiej inflacji przełożyły się na deprecjację dolara, z czego skorzystał złoty. 

[Aktualizacja 15.40] Po ponad godzinie od publikacji danych o amerykańskiej inflacji CPI, osłabieniu uległ dolar wobec mniejszej presji na Fed dot. większej podwyżki stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Przełożyło się to na spadek kursu USD/PLN o ponad 7 grosze, w okolice 4,54 zł, a kursu EUR/PLN o ponad 3 grosze do ok. 4,685 zł. Kurs EUR/USD wynosił ponad 1,031 dol. 

Bankier.pl

W środę o 9:54 kurs euro wynosił 4,7107 zł i był o ponad grosz wyższy niż dzień wcześniej. Na parze euro-złoty od początku sierpnia trwa walka o przełamanie wsparcia leżącego na poziomie 4,68 zł. Do tej pory było ono atakowane cztery razy i za każdym razem bez powodzenia. W rezultacie kurs EUR/PLN cały czas oscyluje wokół 4,70 zł, z potencjalnym ryzykiem dalszego osłabienia.

Dodajmy, że mówimy tu o poziomach sygnalizujących głęboko posuniętą słabość polskiej waluty. Przed marcem ’20 kurs euro tylko okazjonalnie i krótkotrwale przekraczał poziom 4,50 zł. Teraz od ponad dwóch lat nie schodzi poniżej 4,40 zł. A po rosyjskiej agresji na Ukrainę euro przez większość czasu wyceniane jest w przedziale 4,60-4,80 zł. Czyli blisko historycznego rekordu na poziomie 5 zł.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W dalszym ciągu nie zmienia się sytuacja na parze euro-dolar. Kurs EUR/USD czwarty tydzień porusza się w pobliżu poziomu 1,02 dolara za euro, a więc blisko najniższych wartości od 20 lat. Dolar wspierany jest oczekiwaniami na kontynuację zdecydowanych podwyżek stóp procentowych w Rezerwie Federalnej. Mocny dolar tradycyjnie szkodzi walutom rynków wschodzących, takich jak polski złoty.

W rezultacie za jednego dolara na polskim rynku trzeba było zapłacić 4,6108 zł, a więc o ponad grosz więcej niż we wtorek. Frank szwajcarski wyceniany był na 4,8472 zł, czyli aż 2,5 grosza wyżej niż dzień wcześniej. Na parze z euro helwecka waluta wyceniana jest blisko najmocniejszych poziomów w historii. Funt brytyjski kosztował 5,5735 zł i był o przeszło dwa grosze droższy niż we wtorek.

KK

Źródło:
Tematy
Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
xxpp
Doskonała okazja na przewalutowanie.
tecdswv4t
Znaczy USA desperacko zaczyna kupować złotówki? Drukarki siadły?
jaho31
Złoty zyskuje - taki mamy łagodny tytuł gdzie dolar leci na pysk o 7 groszy a złotówka zyskuje.
Tragedia, świat się wali - taki mamy z reguły tytuł gdy złotówka traci 3 grosze.
Ja to już do tych niemieckich mediów jestem przyzwyczajony i nauczyłem się z tym żyć.
W końcu nawet największa partia opozycyjna to defacto agentura
Złoty zyskuje - taki mamy łagodny tytuł gdzie dolar leci na pysk o 7 groszy a złotówka zyskuje.
Tragedia, świat się wali - taki mamy z reguły tytuł gdy złotówka traci 3 grosze.
Ja to już do tych niemieckich mediów jestem przyzwyczajony i nauczyłem się z tym żyć.
W końcu nawet największa partia opozycyjna to defacto agentura i ekspozycja Berlina w Polsce
Człowiek pełniący funkcje lokaja na berlińskich salonach jest przywódcą tego całego obrzydliwego towarzystwa.
aszkenazyjski
To żaden lokaj to malarz kominów,żeby być lokajem trzeba znać zasady
savoir vivre.
Dziadek hitlerowiec, syn Józef Bak, czyżby nieślubny.
Ale w kłamstwach i hipokryzji oraz bezczelności nikt go nie przebije.

I takie coś na mocy Berlina jeszcze pcha się do władzy z ta swoją menażeria.
xxpp
To zabawne, że można wam wmówić takie brednie. Tymczasem nie widzicie prawdziwej agentury pod swoim nosem.
bha
Najpierw przez lata zadłużano i dalej się bezmyślnie i nieodpowiedzialnie zadłuża kraje, państwa i społeczeństwa po uszy coraz mocniej i mocniej na wieki już wieków do coraz droższej co roku spłaty społecznej. Cóż.. Obecnie tego jest nadal mało, niecierpilwie za mało, więc wymyślono światową inflację by przy nadarzających się okazjach Najpierw przez lata zadłużano i dalej się bezmyślnie i nieodpowiedzialnie zadłuża kraje, państwa i społeczeństwa po uszy coraz mocniej i mocniej na wieki już wieków do coraz droższej co roku spłaty społecznej. Cóż.. Obecnie tego jest nadal mało, niecierpilwie za mało, więc wymyślono światową inflację by przy nadarzających się okazjach niepokojach kryzysach i wojnach jeszcze mocniej podojić finansowo zarówno kraje jak i społeczeństwa, bo gdzie inflacja najmocniej uderza najmocniej zawsze na wewnętrznych rynkach z kilkukrotną siłą szczególnie w Detalu tam gdzie większość ludzi robi zakupy!!!. Po co to wszystko, a po to by wycisnąć z ludzi ostanie soki i ich oszczędności jeśli je jeszcze mają i jeszcze mocniej i mocniej do bólu ich zadłużyć, a w konsekwencji tego powoli coraz szerzę i szerzej uzależnić ich całkowicie od coraz mocniej i mocniej w białych rękawiczkach obłudy zakłamywania rzeczywistości rynkowej, finansowej krajów wciąż i wciąż i etc. nienasyconego, bezwzględnego systemu sterowalnej furtkowo sznurkowej zachłanności skrytej sprytnie za kotarami niestety od lat udającej jarząbka nie bez celu !!!!
xxpp
skoro ludzie wybierają tych, którzy im obiecują kasę z powietrza, to drukują.
Społeczeństwa mają dokładnie to czego chciały.
Żaden odpowiedzialny polityk nie ma szans w wyborach.
wystarczy powiedzieć "pieniędzy nie ma i nie będzie" i wszyscy się śmieją.
karbinadel
Jest okazja dokupić trochę waluty, bo ta aprecjacja "złotego" długo nie potrwa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki