REKLAMA

Krzysztof Szczerski traci stanowisko. Zastąpi go Paweł Szrot

2021-01-04 14:22, akt.2021-01-04 14:53
publikacja
2021-01-04 14:22
aktualizacja
2021-01-04 14:53
Krzysztof Szczerski traci stanowisko. Zastąpi go Paweł Szrot
Krzysztof Szczerski traci stanowisko. Zastąpi go Paweł Szrot
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Prezydent Andrzej Duda odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta i powołał na to stanowisko Pawła Szrota, dotychczas sekretarza stanu w KPRP; jednocześnie prezydent ustanowił Szczerskiego pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP - podała KPRP.

Jak poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda postanowieniami z 28 grudnia 2020 r. powołał również z dniem 4 stycznia dotychczasowego sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Pełniący tę funkcję do tej pory Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Jak poinformowano, Andrzej Duda z dniem 4 stycznia odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie - z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Prezydent ustanowił Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Poprzednie zmiany w kierownictwie Kancelarii Prezydenta RP miały miejsce w październiku. Prezydent odwołał wówczas Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych. Andrzej Duda powołał też wtedy Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP, a doradcami prezydenta zostali Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek.

Również w październiku Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko sekretarza stanu w prezydenckiej kancelarii. Wcześniej Szrot pełnił funkcję m.in. zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
chlopek_roztropek
Szrot, czy to nazwisko polskie? Czy będzie miał jak prezydent niezłomny obowiązki wyłącznie polskie?
karbinadel
Nieroby w kancelarii nieroba. I na to idą podatki wydarte z gardła polskich przedsiębiorców.
endes
Prezydenta Dudę nazywasz nierobem!?... Człowieku ciemny ogarnij się i wyląduje na ziemi.
karbinadel odpowiada endes
A robi coś?
pstrzezek
Nowe korytko dla byłego towarzysza. Jak traci stanowisko gdy zyskuje nową fuchę? I co ta ma być to Biuro Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP? Polityką międzynarodową zajmuje się MSZ. W teorii, bo w praktyce cała polityka nakierowana jest na polski grajdołek.
jpelerj
"pełnomocnik ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP IMHO to fucha porównywalna z pilnowaniem łąki pod Solidarność Baranów :-)))

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki