Korwin-Mikke: deregulacja powinna objąć prawie wszystkie zawody

Deregulacja powinna objąć prawie wszystkie zawody - przekonywał w czwartek w Szczecinie kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem, deregulacja jest kluczem do sukcesu nie tylko w gospodarce, lecz także w innych dziedzinach.

Janusz Korwin-Mikke (fot. Krystian Maj / FORUM)


Zdaniem Korwin-Mikkego, należy zderegulować wszystkie zawody "poza może notariuszem i tego typu zawodami". "Żeby była wolna konkurencja i ona spowoduje oczyszczenie atmosfery. Teraz pozostają kliki w tych zawodach; tylko dziecko adwokata może być adwokatem, bo ojcowie obsadzili komisje, które dopuszczają do zawodu. Taka jest sytuacja w zawodach, które są regulowane" - uważa polityk.

"Deregulacja jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie, nie tylko w gospodarce" - podkreślił. Jak dodał, dobro wytwarzają pracujący ludzie, a urzędnicy ograniczają im działalność i na ogół tylko szkodzą.

"My, prawica wierzymy, w odróżnieniu od tych lewicowych partii typu PO, PiS i SLD, w człowieka. Wierzymy, że ludzie sami umieją sobie znaleźć sobie dobrego lekarza, czy dobrego adwokata i nie trzeba w tym celu ich pilnować przed złym wyborem" - zaznaczył.

Korwin-Mikke pytany o dużą frekwencję na środowym spotkaniu z wyborcami w Szczecinie odpowiedział, że "ludzie mają już dosyć tego reżimu i jak widzą szanse obalenia go to oczywiście pójdą na to". Jak dodał, zaskoczył go entuzjazm panujący na sali. "Gdy powiedziałem, że jak władze znów sfałszują wybory parlamentarne tak, jak sfałszowały samorządowe, to wyjdziemy na ulice, ku mojemu zdumieniu była trwająca kilka minut owacja" - relacjonował.

Korwin-Mikke poinformował, że nie przerywa kampanii wyborczej z powodu zamachu terrorystycznego w Tunisie, w którym zginęli Polacy, tak jak zrobili to Bronisław Komorowski i Andrzej Duda.

"Panowie Duda i Komorowski robią sobie +publicity+ na śmierci ludzi w Tunisie" - ocenił. Gdy codziennie ginie 25 Polaków na drogach, to nikogo to nie interesuje - dodał. "Ja oczywiście tej modzie nie ulegam i mam to w nosie" - oświadczył.

Kandydat na prezydenta partii KORWiN jeszcze w środę swoją awionetką ma polecieć na spotkania z wyborcami do Koszalina, Słupska i Gdańska. (PAP)

res/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~autor

Prawo prawem - jest jeszcze jego interpretacja gdzie np pomija się zapisy konstytucji kiedy tylko sędziom pasuje.
W Polsce jest "kamieni kupa" właśnie przez fatalne sądownictwo. Mam czasem wrażenie ze wszystkich co do jednego sędziego i prokuratora powinno się wypieprzyć na zbity pysk

! Odpowiedz
0 2 ~ja

Bo zawód sędziego już dawno został zderegulowany.
Nie potrzebny jest dyplom do jego wykonywania, tylko przynależność.

! Odpowiedz
15 1 ~winif

proponuję zacząć od chirurgów.
błazen K*rwin w formie jak zwykle, a tępe kuce przyklaskują

! Odpowiedz
0 4 ~ja23

Ma chlop racje . Chcesz byc taksowkarzem to sobie badz i pracuj , chcesz byc chirurgiem to sobie badz i pracuj , chcesz byc generalem to sobie badi i ... . A jak nie przyjma do roboty to przyszlego pracodawce do sadu bo dyskryminuje kandydata na stanowisko.

! Odpowiedz
1 6 ~oro

W pierwszej kolejności deredulacj POwinna objąć zawody: POsła , senatora i prezydenta.

! Odpowiedz
4 12 ~endi

Deregulacja zawodu to nie wszystko , konieczne są jeszcze zmiany w prawie , np . deregulacja objęła zawód administratora budynku i co z tego , skoro współwłaściciel mniejszościowy domu nadal nie ma prawa do sprawowania zarządu zwykłego w tym administrowania domem w ramach swojego udziału w budynku , w dalszym ciągu przez 365 dni w roku zarząd budynkiem sprawuje współwłaściciel większościowy , a to jest niesprawiedliwe gdyż całkowicie uniemożliwia pozostałym współwłaścicielom domu prawo do władania swoją rzeczą

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~marcus

Wiara w prawo tworzone w tym kraju to naiwność. Ta banda krwiopijców w zarękawkach nie da sobie wydrzeć swoich pieczątek!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.