UE: Netfliksie i inni, dajcie nam oglądać

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował do internetowych platform streamingu video, takich jak np. Netflix, aby przyjęły rozwiązania, które ograniczałaby ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach z powodu koronawirusa .

(fot. sitthiphong / Shutterstock)

Komisja Europejska uważa, że nadmierny transfer danych, spowodowany telepracą lub oglądaniem filmów, wiąże się z ryzykiem obciążenia infrastruktury internetowej w czasie, gdy jest ona potrzebna również opiece zdrowotnej, czy nauczaniu online.

W tej sprawie Breton rozmawiał w środę z prezesem Netflixa Reedem Hastingsem.

„Platformy streamingu, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania Internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów” - powiedział Breton.

Zachęcił platformy oferujące wideo online, jak Netflix, do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej.

Breton powiedział też, że operatorzy telekomunikacyjni powinni również podjąć kroki w celu zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy powinni w domu przełączać się na Wi-Fi, zamiast korzystać z transferu poprzez maszty telekomunikacyjne.

Z Brukseli Łukasz Osiński 

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 dziki_losos

Bez sensu. Niech ISP po prostu utrzymują przepustowości.

! Odpowiedz
1 29 nonnn

hehe operatorzy winni zwrocic kase za niedotrzymanie transferow per sec.

! Odpowiedz
7 53 nostsherlock

"użytkownicy powinni w domu przełączać się na Wi-Fi, zamiast korzystać z transferu poprzez maszty telekomunikacyjne". To jest dokładnie taka głupota, jakiej można się spodziewać od partyjniaków (niezależnie od kraju pochodzenia)

! Odpowiedz
5 37 eagleeye

No nie wierze to co czytam. Co Orange czy T-Mobile nie mogą utrzymać jakosci sieci na poziomie poprawnego działania.

Z jakiej okazji ma swoje usługi ograniczać np. Netflix

U nas też Telekomunikacja Polska S.A. wszystkim "śmierdziała"a teraz kontroluje nas Orange (zabojady) w sieci

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne