REKLAMA

WHO: Chinom i innym krajom może grozić druga fala zakażeń koronawirusem

2020-03-19 13:42
publikacja
2020-03-19 13:42

W Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze wygasła epidemia wywołana przez koronawirusa, ale pojawiły się nowe zakażenia zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

fot. DENIS BALIBOUSE / / Reuters

W Chinach w środę nie wykryto żadnej lokalnej infekcji koronawirusem SARS-CoV-2, czyli u mieszkańców, którzy nie opuszczali tego kraju. Odnotowano natomiast 34 nowe zakażenia wśród osób, które przyjechały z zagranicy. Chińskie służby sanitarne zwracają uwagę, że takie przypadki zdarzają się coraz częściej, szczególnie w Pekinie.

„BBC News” informuje, że podobnie jest w innych krajach Azji. W Singapurze w ciągu minionej doby zarejestrowano 47 zakażeń, z czego 33 zostały „zaimportowane”. Spośród nich 30 przypadków infekcji zostało zawleczonych przez mieszkańców tego kraju.

W Korei Południowej jeszcze kilka dni temu wydawało się, że sytuacja epidemiologiczna jest stabilna, ale ostatnio wzrosła liczba nowych zakażeń. W środę wykryto 152 nowe przypadki, ale nie wiadomo jeszcze jak dużo z nich zostało zawleczonych z zagranicy. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto u trzech członków koreańskiej drużyny szermierzy, którzy powrócili z zawodów na Węgrzech (wyniki pozostałych 26 zawodników i trenerów zespołu nie są jeszcze znane). Do tej pory – według danych WHO – odnotowano tam ponad 8,5 tys. infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 oraz 91 zgonów.

W Japonii wykryto dotąd ponad 920 zakażeń, z tego 9 w środę. Najbardziej dotknięte epidemią jest Hokkaido, gdzie zarejestrowano 154 przypadki. Służby sanitarne namawiają, żeby kierować się ostrożnością w kontaktach z innymi ludźmi i pozostać w domu, jeśli tylko jest to możliwe. Nie ma jednak obaw – podkreśla się – że może dojść do „załamania się opieki medycznej”.

W Azji Południowo-Wschodniej najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna jest w Malezji, gdzie wykryto ponad 900 zakażeń koronawirusem, z tego 110 w ciągu ostatniej doby. W Tajlandii zarejestrowano ponad 270 infekcji, z tego 60 w środę.

Najwięcej przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 jest aktualnie w Europie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, do południa w czwartek na całym świecie zarejestrowano ponad 225,5 tys. zakażeń oraz ponad 9,2 tys. zgonów (licząc od wybuchu epidemii w Chinach w grudniu 2019 r.). Aktualnie na świecie zakażonych jest ponad 130,3 tys. osób, a wyzdrowiało – prawie 86 tys. pacjentów. (PAP)

Autor: Zbigniew Wojtasiński

zbw/ ekr/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
eqilibrium
Przez dwa miesiące od pierwszego przypadku komuniśći w Chinach twierdzili, że w ogóle nic sie nie dziej dopóki trupy nie zaczeły się walać po ulicach. W Chinach, kraju 1,4 miliarda ludzi, gdzie ludzie srają na ulicach nie ma juz zakażeń a w perfekcyjnym, malutkim Singapurze przedczoraj namierzyli 34 przypadki. Nie powielajcie Przez dwa miesiące od pierwszego przypadku komuniśći w Chinach twierdzili, że w ogóle nic sie nie dziej dopóki trupy nie zaczeły się walać po ulicach. W Chinach, kraju 1,4 miliarda ludzi, gdzie ludzie srają na ulicach nie ma juz zakażeń a w perfekcyjnym, malutkim Singapurze przedczoraj namierzyli 34 przypadki. Nie powielajcie tych komunistycznych komunikatów bo tylko sie przyczyniacie do rozwoju tej pandemii!
grzegorzkubik
WHO zaklina rzeczywistość. Oj nieładnie oj bardzo nieładnie.
degrengolada
przewiduję, że granice będą częściowo zamknięte przynajmniej do końca 2020
iwonka50
Żeby tylko naszym po opadnięciu największej fali nie przyszło do głowy otwierać granice. Bo będzie 2 fala.
tristans
niech się Cgunami nie martwią, bo już się organizacyjnie uodporniły. Mają maseczki, respiratory, składane szpitale z wyposażeniem, i rozumne społeczeństwo. Masakra to będzie w EU i US, bo to głupie społęczeństwa i politycy.
wizytator
Giełdy nie chcą spadać to wirus powraca. Jedyna szczepionka to dodruk kasiury.
samsza
To skłania do refleksji, że jak Włosi mają zrujnowaną służbę zdrowia i brak dostępu do respiratorów, to powinni wybrać się za granicę. Każdy sposób aby przeżyć jest dobry!
eqilibrium
WHO chyba kasę dostało od Chin za takie info, ile jest cudzoziemców w Chinach, niech policzą jeszcze ilu z nich do tej pory wróciło do Chin. A potem niech policzą ile jest w Chinach wioch zabitych deskami, w których nie ma lekarza, w kraju 1,4 miliarda ludzi a na sam koniec niech sie zastanowią z czego weźmie się druga WHO chyba kasę dostało od Chin za takie info, ile jest cudzoziemców w Chinach, niech policzą jeszcze ilu z nich do tej pory wróciło do Chin. A potem niech policzą ile jest w Chinach wioch zabitych deskami, w których nie ma lekarza, w kraju 1,4 miliarda ludzi a na sam koniec niech sie zastanowią z czego weźmie się druga fala epidemii o ile pierwsza sie skończyła.
ajwaj
Niech sie WHO z BBC prop martwi o np. Europe i kal-bojów z przydatkiem kanadyjskim.

W Chinach jest ca 1 400 000 ludzi i 47 ZAKAZEN róznicy nie robi.
Infantylna propaganda, kiedy do wczoraj w GB nie robili NIC

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki