REKLAMA

Kopalnia Turów. Środek tymczasowy może wyjść taniej niż rekompensata dla Pragi

2021-09-22 06:44
publikacja
2021-09-22 06:44
Kopalnia Turów. Środek tymczasowy może wyjść taniej niż rekompensata dla Pragi
Kopalnia Turów. Środek tymczasowy może wyjść taniej niż rekompensata dla Pragi
fot. Andrzej Sidor / / FORUM

Środek tymczasowy w sprawie Turowa może wyjść taniej niż rekompensata dla Pragi – informuje środowy "Dziennik Gazeta Prawna". Czeska strona nie zamierza się poddać – dodaje.

"Jeśli Polska nie podpisze ugody w sprawie rzekomych szkód środowiskowych powodowanych przez kopalnię w Turowie, to musi liczyć się z tym, że sąsiedzi podejmą kolejne kroki prawne – wynika z informacji "DGP".

"Mamy plan B" – deklaruje w rozmowie z gazetą czeski wiceminister środowiska Vladislav Smrz.

"Orzeczenie wobec Warszawy kar tymczasowych za kontynuowanie wydobycia w kopalni do czasu ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE nie przyśpieszyło podpisania porozumienia z Pragą. W efekcie z południa słychać zapowiedzi kolejnych nacisków. Czesi boją się bowiem, że zamiast wypłacać im rekompensaty za domniemane zanieczyszczenia środowiska, Polacy będą woleli płacić kary do budżetu UE – 500 tys. euro dziennie do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w TSUE" – czytamy w dzienniku.

pad/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (10)

dodaj komentarz
antek10
Klasyczna pobudka z ręką w nocniku. Nie pierwszy i nie ostatni raz w wykonaniu tego rządu. GANG OLSENA.
jpelerj
Teraz widać potężne wzmożenie rządu w mediach i dosłownie zmasowane akcje trolli, bo rząd zorientował się, że tej klęski z Czeskim pozwem nie da się prosto zrzucić na Unię. Pojawiły sie pytania, co rząd robił tyle czasu. Więc trolle zaczynają głupawki o machaniu szabelką: "nie zapłacimy", "prosze Teraz widać potężne wzmożenie rządu w mediach i dosłownie zmasowane akcje trolli, bo rząd zorientował się, że tej klęski z Czeskim pozwem nie da się prosto zrzucić na Unię. Pojawiły sie pytania, co rząd robił tyle czasu. Więc trolle zaczynają głupawki o machaniu szabelką: "nie zapłacimy", "prosze pani, a Janek też...", gorzej jak w przedszkolu. Gang Olsena to pełna profeska przy tym była. I płacili zawsze ze swojego.
antek10 odpowiada jpelerj
Racja, zrobiła sie ruchawka u troli. Mają tutaj zloty po 30 na godzine
abcx
Hmm, to może trzeba pozwać Czechów za ich 3 pobliskie elektrownie i zanieczyszczenie środowiska z tym związane, 3 do 1 raczej powinno się opłacać.
jpelerj
Pozywaj. Może ci się uda. Bo rządowi raczej nie.
my_kroolik
A co rząd robił przez ostatnie 5 lat? Mało było czasu, żeby sformułować pozew wzajemny? Przecież to strategia na poziomie pierwszego roku prawa, a mimo to przekracza kompetencje pisowskich ekspertów. Może niech się zajmą czymś łatwiejszym? Nie wiem, np. komentowaniem wieści z Pudelka, czy innego Pomponika?
eagleeye
Pamiętamy jak za czasów II Wojny Światowej Czechosłowacja kolaborowała z pewnym państwem.

Niestety ale historia lubi się powtarzać co widać jak na dłoni w tym przypadku. Tylko teraz pod przykrywką "demokracji" a kiedyś "faszyzmu"
jpelerj
A z jakim? Bo jak Niemcy rozbierali Czechosłowację, to Polska wyciągnęła rękę po Zaolzie.
my_kroolik
Najlepiej wyciągnij Szwedom, Potop. Naprawdę to jest bardzo ważny aspekt, kto z kim miał sojusz 80 lat temu. Boże, jak wy w tym PIS-ie tkwicie z butami w przeszłości!

Powiązane: Kopalnia Turów - spór Polski i Czech

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki